Biotechnologie a nanotechnologie v Brně

Biologie |

V Brně začíná v úterý 14. března celodenní vědecká konference „Life Science Symposium“, která je věnována právě biotechnologiím a nanotechnologiím. Konference, kterou pořádá společnost ANF Data ze skupiny Siemens, se účastní vědci z České republiky, Rakouska, Irska a Itálie.




***tisková zpráva společnosti Siemens

V Brně začíná v úterý 14. března celodenní vědecká konference „Life Science Symposium“, která je věnována právě biotechnologiím a nanotechnologiím. Konference, kterou pořádá společnost ANF Data ze skupiny Siemens, se účastní vědci z České republiky, Rakouska, Irska a Itálie. Českou republiku reprezentuje mimo jiné prof. dr. Jaroslav Koča z Masarykovy Univerzity v Brně.

Letošní brněnská konference navazuje na “Life Science Day”, který se konal v loňském roce ve Vídni. V jeho rámci se setkali významní evropští představitelé z oblasti bioinformatiky, nanotechnologií a zobrazovacích metod v lékařství. Partnerem jim byli odborníci koncernu Siemens, kteří se ve výzkumných centrech elektrotechnické firmy zabývají stejnými tématy.
“Biotechnologie a nanotechnologie jsou klíčovými aktivitami pro 21. století,” říká Štěpán Kotva, ředitel firmy ANF Data, která celou konferenci pořádá. “Siemens je v této oblasti nesmírně aktivní – proto je spojení s vědci oboustranně velmi výhodné. Věříme, že se nám i díky této konferenci podaří více zapojit české společnosti do výzkumné sítě v oblasti špičkových technologií.” Úvodním přednášejícím konference je prof. dr. Jaroslav Koča z Masarykovy Univerzity v Brně.
Jedním z nejzajímavějších témat, kterými se bude sympozium zabývat, je využití nanotechnologií při výrobě tzv. biosenzorů. Pozornost si jistě zaslouží i závěrečná panelová diskuze s názvem “Bioinformatics goes Business”, jejímž cílem bude podpora využití nejmodernějších technologií v praxi.
Oblast výzkumu a vývoje je pro Siemens klíčová. Počet patentů, které Siemens přihlásil v roce 2005, se zvýšil o 15 % na 5.700. Rostl i počet interně registrovaných vynálezů – z 8.200 v roce 2004 na letošních 8.800. Siemens má celosvětově celkem 53.000 patentů a zaměstnává 47.000 výzkumníků. Ve fiskálním roce dosáhly investice koncernu Siemens do výzkumu a vývoje 5,2 miliardy euro (přes 150 miliard korun). V žebříčku firem podle počtu přihlášených patentů je Siemens jednou nejvýznamnějších firem jak v Evropě, tak v USA.








Související články




Komentáře

27.07.2014, 00:46

.... áëàãîäàðþ....

26.07.2014, 15:53

.... tnx for info!...

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.