Google vyvíjí i nanočástice proti rakovině

Člověk |

Google oznámil další projekt, který se nijak netýká internetu. Firma chce změnit přístup k lidskému zdraví na proaktivní a dostat do těla nanočástice preventivně sledující, co se v organismu šustne.

Google vyvíjí i nanočástice proti rakovině



Andrew Conrad, jenž v Googlu vede divizi Life Science, uvedl, že v posledních třech letech společnost do této oblasti hodně investovala. Mají prototyp náramku, který dokáže přitáhnout a analyzovat magnetické nanočástice napumpované do krve, tyto nanočástice zase specificky interagují třeba s nádorovými buňkami. Zatímco dneska jdeme k doktorovi, když nás něco bolí, podle Conrada by si lidé brali kapsli s nanočásticemi naopak jako standard, dejme tomu párkrát za měsíc. Primárně se mluví o rakovině, ale detekce by se mohla být i mnohem jednodušších parametrů, třeba odhalit nerovnováhy v iontech sodík vs. draslík apod.

Video na Youtube

Zdroj: Phys.org

Poznámka: Vzhledem k tomu, jak je zdravotnictví přeregulováno, se jedná skutečně o běh na dlouhou trať. Ostatně právě na legislativu, ne na samotné technologie, Googlu primárně naráží i při svém jiném projektu, vývoji automatizovaných automobilů. (Tady by se i nabízela otázka, proč to firma dělá – někomu jinému by to sloužilo pro zviditelnění, ale Google zná a používá už stejně každý.) Ale jedno využití by zde být mohlo: veterinární medicína je svázaná podstatně méně, na světě je dnes půl miliardy psů a jejich zdraví představuje trh srovnatelný se zdravotnictvím lidským.



Úvodní foto: Wikipedia/U.S. government, licence public doiman




Související články




Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.