Čeští vývojáři představí 3D tiskárnu, která vytiskne chybějící součástky, hračky, šperky nebo modely

Aktuality |

Pokud se 3D tisk stane součástí firemní obchodní strategie a konkurenční výhodou, vyplatí se koupit si vlastní 3D tiskárnu: "Propočítali jsme, že vstupní investice se firmě vrátí průměrně už po třiceti zakázkách."
tisková zpráva společnosti Do-It

Finančně dostupnou profesionální 3D tiskárnu DeeOrange uvádí na český trh společnost DO-IT, která je tuzemským lídrem v oblasti vývoje 3D technologií. Tiskárna zvládne snadno vytisknout například modely staveb, interiérů, nábytku či chybějící součástky, hračky, šperky, šaty a podobně.

„Průmyslové využití i odborné analýzy už dnes dokazují, že nejde o pouhý módní výstřelek. Během několika málo let se bez vlastní 3D tiskárny neobejde žádná architektonická kancelář, prodejce rodinných domků, bytové studio nebo třeba technická škola,“ konstatuje David Miklas, ze společnosti DO-IT, která novou 3D tiskárnu DeeOrange vyvinula.

Nová 3D tiskárna DeeOrange je ryze český výrobek, výhodou je proto také snadná dostupnost poradenství, servisu i náhradních dílů. „Kompletní nabídku služeb v oblasti 3D technologií najdou klienti na novém portálu be3d.cz, který v první polovině května plně nahradí dosavadní portál tisknu3D.cz,“ dodává Miklas.

Pořizovací cena se firmě vrátí už po třiceti zakázkách
3D tiskárna DeeOrange je unikátní hned v několika směrech. Za přijatelnou prodejní cenu 35 850 korun bez DPH nabízí uživatelům parametry průmyslových tiskáren, jejichž cena se pohybuje v řádu statisíců korun. „Tiskárna DeeOrange má ve své cenové kategorii některé unikátní parametry – je celozakrytá, což zajišťuje stabilní teplotu nezbytnou pro kvalitní tisk větších modelů. Dále má přesnější pohyb trysky a v neposlední řadě vyniká nadčasovým designem,“ vypočítává Miklas.

Pokud se 3D tisk stane součástí firemní obchodní strategie a konkurenční výhodou, vyplatí se koupit si vlastní 3D tiskárnu. „Propočítali jsme, že vstupní investice se firmě vrátí průměrně už po třiceti zakázkách. Samotný provoz je velmi levný – kilogram materiálu vyjde na přibližně 700 korun bez DPH. Jinými slovy, 3D tiskárna by musela nepřetržitě pracovat asi týden, než by celou kilovou špulku plastu spotřebovala. Materiál je momentálně dostupný v pěti různých barvách a časem přibudou další,“ dodává David Miklas.

Společnost DO-IT svoji novou 3D tiskárnu DeeOrange vůbec poprvé představí široké veřejnosti na stánku portálu be3D v rámci veletrhu Reklama-Polygraf 2013, který se uskuteční ve dnech 14. až 16. května v prostorách PVA EXPO v Praze 9 Letňanech.

Na veletrhu lze navíc využít mimořádné dvacetiprocentní slevy na nákup tiskárny, nebo se zapojit do soutěže o jednu tiskárnu zdarma. Svoji předpremiéru si DeeOrange odbyla na veletrhu FOR INDUSTRY 2013, kde u odborné veřejnosti vzbudila velký zájem.

Tisknout lze z kukuřice, nebo Lega
DeeOrange je kompatibilní se všemi PC, software pro obsluhu je k tiskárně dodáván zdarma – obojí je český autorský výrobek společnosti DO-IT. 3D model lze vytvořit v jakémkoli 3D programu – jedinou podmínkou je podpora exportu do formátu STL. Od poloviny května bude DO-IT v češtině nabízet také vlastní modely na portálu www.be3d.cz. Do té doby lze hotové modely k 3D tisku zdarma stáhnout například z webového portálu jako je www.thingiverse.com.

DeeOrange umí tisknout buď z materiálu PLA, nebo ABS. PLA je plast, který se vyrábí z kukuřičného škrobu, je ekologický a rozložitelný ve vodě – jinými slovy „nature friendly“. ABS je materiál, ze kterého se vyrábí například Lego – jde tedy o takřka nezničitelný, pevný a odolný plast. Oba materiály se prodávají na kilogramy a jsou navinuté na cívkách.

Hlavní konkurenční výhodou DO-IT je komplexnost služeb
Společnost DO-IT je na českém trhu 3D technologií jedinečná komplexností svých služeb. Kromě nové 3D tiskárny DeeOrange a kvalitního obslužného softwaru, které DO-IT sama vyvinula i vyrábí, nabízí zákazníkům také možnost nákupu materiálu k tisku, poradenství, servis nebo zakázkový 3D tisk.

„Naším obchodním cílem pro letošní rok je vstoupit na trh v České republice, Slovensku, Polsku, Německu a Itálii a prodat alespoň pět set kusů 3D tiskáren DeeOrange. V roce 2014 pak chceme expandovat do celé Evropské unie dosáhnout dvouciferného růst zisku,“ uzavírá David Miklas.

***

„Věřím, že v blízké budoucnosti bude 3D tiskárna stejně obvyklým vybavením firmy nebo domácnosti jako například chytrý telefon nebo laserová tiskárna,“ říká David Miklas ze společnosti DO-IT, která novou 3D tiskárnu DeeOrange vyvinula.

Technické parametry 3D tiskárny DeeOrange
Tisková plocha: 100 x 100 x 100 mm
Přesnost X/Y: +-0,1mm
Přesnost Z: 0,25/0,125/0,08mm
Tryska (možnost volby): 0,5/0,4mm
Hmotnost: 25 kg
Maximální rychlost: 40-50mm/s
Maximální teplota trysky: 260°C
Rozměry: 400 x 380 x 354mm
Vyhřívaná tisková podložka: ano
Cena bez DPH: 35 850 Kč
Cena s DPH: 43 379 Kč
Související články
Komentáře

06.11.2019, 09:30 jandak

Super nápad nejen pro hračky

To zní opravdu hodně slibně- tisknutí součástek do některých zařízení, nebo hraček, které se poškodily by bylo perfektní. Případně možnost si vytisknout kostičky lega, nebo jiné dětské hračky přímo doma na tiskárně. Člověk by nemusel shánt chybějící díl všude možně a nikdo by takové díly nemusel taky vyrábět a skladovat, ale člověk by si takovou záležitost jednoduše vytisknul, pokud by ji potřeboval kvůli ztrátě, nebo rozbití.

27.07.2014, 01:02

.... áëàãîäàðñòâóþ!...

26.07.2014, 16:23

.... ñïàñèáî!!...

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.