DeeGreen, 3D tiskárna vyrobená v ČR

Aktuality |

Oproti konkurenčním tiskárnám je DeeGreen vybavena automatickou kalibrací podložky.
tisková zpráva společnosti be3D.cz

be3D.cz, český výrobce 3D tiskáren, představil na německém veletrhu CeBIT plně automatickou tiskárnu DeeGreen. DeeGreen dokáže vytisknout objekty o rozměrech 150 x 150 x 150 milimetrů a je určena především pro designery, architekty, módní návrháře, školy, modeláře nebo bytová studia. Budoucími potenciálními zákazníky jsou také domácnosti, které 3D tisk využijí pro výrobu dekorativních doplňků, šperků či drobných náhradních dílů. Cílem be3D.cz bylo zrychlení procesu 3D tisku a DeeGreen se tak zařadí mezi nejrychlejší 3D tiskárny v technologii FDM (tisk z termoplastu). Oproti konkurenčním tiskárnám je DeeGreen vybavena automatickou kalibrací podložky, čímž se výrazně zjednodušuje práce s tiskárnou. Zaváděcí cena tiskárny bude 35 850 korun bez DPH a předobjednávky firma sbírá již nyní. DeeGreen bude v sériové výrobě již v dubnu letošního roku a nahradí dřívější model DeeOrange.
DeeGreen tiskne z materiálů PLA a takzvaného plastového dřeva. PLA je ekologický plast vyrobený z kukuřičného škrobu. Dřevěný plast je vyroben z dřevěných vláken, ty tvoří zhruba jednu třetinu materiálu, zbylé dvě třetiny jsou tvořeny materiálem PLA. Tiskárna je celozakrytá s dvířky, díky čemuž dochází k eliminaci vlivu prostředí na kvalitu tisku. Tiskárna se ovládá prostřednictvím intuitivního dotykového displeje, kdy software pro obsluhu je na míru vyroben pro tiskárny z dílny be3D.cz. Oproti dřívějšímu modelu DeeOrange došlo u DeeGreen k dvojnásobnému zrychlení tisku, zvětšení tiskového prostoru a k rapidnímu zvýšení kvality tisku. Modely je možné do tiskárny poslat prostřednictvím USB kabelu nebo SD karty. Design tiskárny navrhl stejně jako v případě DeeOrange a DeeRed Martin Žampach.
„DeeOrange jakožto naše první tiskárna nás toho spoustu naučila. V době představení byla na technologické špici v porovnání s konkurencí, ale vývoj v oblasti 3D tisku jde mílovými kroky vpřed a my jsme tak na tiskárně postupem času viděli stále více možností ke zlepšení. Při testování možných modifikací na DeeOrange jsme došli k závěru, že bude lepší vyvinout úplně nový model s rozšířením tiskové plochy. Vývoj DeeGreen započal v listopadu loňského roku. Nové zavěšení tiskové hlavy a výrazně lepší vrstvení tiskového materiálů jsme nyní dva měsíce velmi intenzivně testovali. Od DeeGreen si především slibujeme mezinárodní obchodní úspěch, a to díky distributorským kanálům, které jsme v posledních měsících významně rozšířili,“ říká David Miklas, zakladatel be3D.cz.
DeeGreen je kompatibilní se všemi typy moderních PC, Mac a všemi modelovacími CAD programy, které umí exportovat do formátu STL. Součástí balení je ovládací software, 10 metrů tiskové struny ABS, 2 GB SD karta, speciální lepidlo na podložku a návod. Be3D.cz je zároveň dodavatelem a výrobcem tiskového materiálu, který prodává v e-shopu Tisknu3D.cz.
Související články
Komentáře

22.12.2014, 14:49

.... áëàãîäàðåí!!...

19.11.2014, 07:31

.... ñïñ!...

17.11.2014, 02:13

.... ñïàñèáî çà èíôó....

30.07.2014, 07:04

.... ñïñ....

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.