Dokáží počítače přečíst lidský rukopis?

Aktuality |

Ochrana CAPTCHA dnes nefunguje příliš uspokojivě, jsou zde přece systémy OCR. Jak tedy u internetové aplikace odlišit člověka od robota? Jednou z možností by mohlo být rozpoznávání lidských rukopisů. Ty umíme číst docela dobře, počítače s nimi ale mají problémy – i jen tak banální aplikace, jako je automatické třídění dopisů na poštách podle adresy, […]
Ochrana CAPTCHA dnes nefunguje příliš uspokojivě, jsou zde přece systémy OCR. Jak tedy u internetové aplikace odlišit člověka od robota? Jednou z možností by mohlo být rozpoznávání lidských rukopisů. Ty umíme číst docela dobře, počítače s nimi ale mají problémy – i jen tak banální aplikace, jako je automatické třídění dopisů na poštách podle adresy, představuje docela problém.

Nahradíme tedy CAPTCHA jiná verze Turingova testu? Ale vypořádají se s tím lidé, kteří již vyrostli v plně počítačovém věku, rukou prakticky nepíší a ručně psané texty ani nečtou? A zvládneme rozpoznávat rukopis i v cizích jazycích, kde nám bude chybět kontext? (nebo internetové služby poznají, odkud návštěvník přichází, a předloží mu rukopis pro příslušnou zemi?)

Podrobnosti viz SecurityWorld.cz.Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.