On-line přenosy z Týdne vědy a techniky zajistí Cesnet

Aktuality |

Sdružení CESNET se jako každým rokem zapojí do Týdne vědy a techniky, který letos proběhne od 1. do 15. listopadu.
tisková zpráva sdružení Cesnet

CESNET zprostředkuje on-line přenosy vybraných vystoupení. Zájemci je budou moci zhlédnout na webových stránkách akce (www.tydenvedy.cz). Na stejném místě najdou i záznamy přednášek, které CESNET pořídí.
Sdružení zároveň přispěje do přednáškového bloku Týdne vědy a techniky. Specialista sdružení Michal Hažlinský vystoupí s přednáškou na téma Posviťme si (nejen) na internet, aneb moderní optické sítě, a to 7. listopadu od 13 hodin ve Velkém sále Akademie věd ČR (Národní 3, Praha 1). V přednášce poodhalí, jak fungují moderní optické sítě, a ukáže, že tyto sítě umějí mnohem více, než co nabízí klasický internet.
Týden vědy a techniky je největším vědeckým „festivalem“ v České republice. Letošní, už čtrnáctý ročník představí vědu v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Olomouci, Pardubicích, Hradci Králové, Zlíně, Jihlavě, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Liberci i na mnoha dalších místech. Program nabízí přes pět set akcí: přednášky, výstavy, exkurze, vědecké kavárny, promítání dokumentárních filmů, možnost nahlédnout do vědeckých pracovišť, laboratoří či knihoven a podobně.
Související články
Komentáře

15.12.2014, 11:51

.... thanks!!...

05.12.2014, 01:33

.... ñïñ!...

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.