Vznik kráteru na Marsu v přímém přenosu

Aktuality |

Sonda Curiosity pořídila živý záznam vzniku nového kráteru na Marsu. V historických análech najdeme záznamy o několika šťastlivcích, kterým se podařilo pozorovat vznik kráteru na Měsíci v přímém přenosu. Mnoho z těchto událostí se ovšem nepodařilo potvrdit, neboť záblesk na povrchu našeho souseda viděl pouze jeden pozorovatel a vystopovat malý a nově vzniklý kráter není […]
Sonda Curiosity pořídila živý záznam vzniku nového kráteru na Marsu.

V historických análech najdeme záznamy o několika šťastlivcích, kterým se podařilo pozorovat vznik kráteru na Měsíci v přímém přenosu. Mnoho z těchto událostí se ovšem nepodařilo potvrdit, neboť záblesk na povrchu našeho souseda viděl pouze jeden pozorovatel a vystopovat malý a nově vzniklý kráter není jednoduché.

Roveru Curiosity a konkrétně kameře MARDI se podařilo zaznamenat vznik nového kráteru na Marsu. Ne, že by snad měla sonda takové štěstí, že by na povrch Rudé planety dopadl kosmický vetřelec zrovna v době jejího sestupu, ale jednalo se o dopad odhozeného tepelného štítu. Ten se od Curiosity oddělil ve výšce asi 8 kilometrů a je velmi detailně vidět i na prvních záběrech z kamery MARDI, která přistání snímala.

 

 

Převzato z webu Exoplanety.cz, upraveno.Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.