Wikipedii bude 10 let

Aktuality |

internetová encyklopedie Wikipedie oslaví 15. ledna rovných deset let své existence. Založena byla Larrym Sangerem a Jimmym Walesem 15. ledna 2001 původně jako podpůrný projekt expertní encyklopedie Nupedia. Zatímco Nupedia nepřežila, Wikipedie se stala internetovým fenoménem a největší encyklopedií historie. Celkový počet hesel ve 262 jazykových verzích se blíží 18 milionům. Od roku 2002 existuje […]
internetová encyklopedie Wikipedie oslaví 15. ledna rovných deset let své existence. Založena byla Larrym Sangerem a Jimmym Walesem 15. ledna 2001 původně jako podpůrný projekt expertní encyklopedie Nupedia. Zatímco Nupedia nepřežila, Wikipedie se stala internetovým fenoménem a největší encyklopedií historie. Celkový počet hesel ve 262 jazykových verzích se blíží 18 milionům. Od roku 2002 existuje i česká jazyková verze, která v současnosti do celkového objemu encyklopedie přispívá 183 tisíci článků. Wikipedii navíc na internetu doprovázejí její sesterské projekty, které rovněž poskytují různé vzdělávací a informační obsahy dostupné zdarma a pod svobodnými licencemi.

Oslavy 10 let Wikipedie proběhnou po celém světě od Vancouveru a Concepciónu až po Jakutsk a Auckland. Připojí se i čeští wikipedisté.

Web věnovaný světovým oslavám 10 let Wikipedie.Komentáře

27.07.2014, 13:27

.... ñïñ!!...

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.