Začal Týden vědy a techniky

Aktuality |

Největší vědecký festival v Česku – Týden vědy a techniky Akademie věd ČR – byl dnes za účasti předsedy AV ČR prof. Jiřího Drahoše a pražského primátora RNDR. Tomáše Hudečka slavnostně zahájen v sídle AV ČR v Praze.
oznámení Tiskového odboru AV ČR

Tento již 13. ročník úspěšné vědecké přehlídky, jejíž popularita stále roste, nese podtitul Fascinace světem. Koná se ve dnech 1.–15. listopadu 2013 a jeho program naplněný více než 500 akcemi je rozprostřen po celé České republice. „Pořád si myslím, že nejen vědci, ale i laici a lidé, kteří se o vědu zajímají, jsou fascinováni právě těmi vědeckými aspekty,“ uvedl při slavnostním ceremoniálu předseda AV ČR prof. Jiří Drahoš.

Festivalová nabídka bude především soustředěna do Prahy, Brna, Ostravy a Českých Budějovic, zajímavé akce se uskuteční také v každém krajském městě a na mnoha dalších místech. Festival je určen široké veřejnosti, primárně však studentům středních škol, jimž umožní nahlédnout do vědeckých pracovišť a laboratoří a dozvědět se více o světě vědy. Podrobné informace naleznete na stránkách www.tydenvedy.cz.
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.