Dva nositelé Nobelovy ceny obdrží čestný doktorát University Karlovy

Biologie |

Příští týden bude Karlova universita hostit dva významné biology: prof. Thomase R. Cecha, z University of Colorado v Boulderu v USA a Paula M. Nurse z Imperial Cancer Research Fund v Londýně. Thomas Cech získal Nobelovu cenu za obje ...
Příští týden bude Karlova universita hostit dva významné biology: prof. Thomase R. Cecha, z University of Colorado v Boulderu v USA a Paula M. Nurse z Imperial Cancer Research Fund v Londýně. Thomas Cech získal Nobelovu cenu za objev enzymové aktivity RNA, který vedl i k nové, originální představě o vzniku a vývoji života na Zemi.
Od loňska je presidentem Howard Hughes Medical Institutes, největší světové soukromé nadace podporující biomedicínský výzkum (mimo jiné i v České republice). Prof. Nurse dostal za své výzkumy regulace buněčného cyklu Nobelovu cenu cenu za medicínu a fysiologii před několika dny. Oběma vědcům bude titul doctor honoris causa přírodních věd udělen v Karolinu ve čtvrtek 18. října v 15 hodin.
Ceremoniálu bude předcházet tisková konference v Císařském sále Karolina ve 13. hod. V pátek 19.10. v 10 hod se pak konají přednášky obou laureátů na téma "Kontrola buněčného cyklu" (prof. Nurse) a "Katalysa pomocí RNA a počátek života" (prof. Cech) v Modré posluchárně historické budovy Karolina v Celetné ulici v Praze 1.
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.