Linky: Zajímavosti o šimpanzech, genetika a parní auta

Biologie |

Jací jsou šimpanzi ve srovnání s gorilami a orangutany? Eugenika by měla přestat být tabu, genová terapie léčí neplodnost, ozón je účinnou zbraní proti antraxu a na obzoru jsou snad i parní automobily - další sbírka odkazů na domácí i ...




Jací jsou šimpanzi ve srovnání s gorilami a orangutany? Eugenika by měla přestat být tabu, genová terapie léčí neplodnost, ozón je účinnou zbraní proti antraxu a na obzoru jsou snad i parní automobily – další sbírka odkazů na domácí i zahraniční populárně vědecké zdroje.

Jak se od sebe liší jednotlivé druhy lidoopů? Mohou se šimpanzi stát časem také inteligentními? Na toto téma píše Idnes.

Šimpanzi podruhé: Občas máme tendence si myslet, že lidoopi (nebo přírodní lidé) jsou nějak mírumilovní. Ovšem i naši příbuzní šimpanzi se příležitostně dopouštějí genocidy. Více uvádí provokativní článek Jana Zrzavého v časopise Vesmír.

Vesmír podruhé: Eugenika by měla přestat být tabu, je čas na novou diskusi o zásazích do lidského genomu. Máme právo zasahovat do genové výbavy sebe i svých dětí? Je však lepší nedělat nic? Je nějaký zásadní rozdíl mezi podáním léku a zásahem do genomu?

O genetice ještě jednou: Podle New Scientist je genovou terapií již možné léčit i neplodnost.

Jaké trojice bází kódují jaké aminokyseliny? Nalezli jsme jednoduchou on-line tabulku.

V boji se sporami antraxu je údajně dosti účinným a navíc levným řešením použít ozón.

Perličky na závěr: Na obzoru by mohla být auta s parním pohonem. Více píše Ihned.

Velmi staré město bylo údajně objeveno v Indii. Článek z FlashNews ovšem podle prvního ohledání nepůsobí příliš důvěryhodně.








Související články




Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.