Snubní prstýnek z kosti partnera

Biologie |

Hranice mezi romantickým gestem a nechutností může být tenká. Na jakou stranu barikády byste zařadili nápad vyrábět z kostí partnera snubní prstýnky?
Hranice mezi romantickým gestem a nechutností může být tenká. Na jakou stranu barikády byste zařadili nápad vyrábět z kostí partnera snubní prstýnky?
Právě o této bizarní myšlence informoval časopis New Scientist. Nejde však o zvyk nějakého exotického etnika, ale o ukázku možností moderních biotechnologií. V Británii se jedná o součást vládou podporovaného projektu, který má demonstrovat přínosy tkáňového inženýrství.
Příslušný postup vypadá následujícím způsobem: Při trhání zubu moudrosti by byl zájemci navíc odštípnut malý kousek čelisti. Kostní buňky by se pak kultivovaly na prstencovité struktuře, která by spolu s jejich růstem rozpouštěla. Surový kostěný kotouč by pak obdrželi klenotníci, kteří by po konzultaci se šťastným párem provedli závěrečné úpravy – například přidání kostěného kroužku na kovový prstýnek, broušení do pravidelného tvaru, leštění apod.
Takto vzniklý prstýnek by partneři mohli nosit u sebe namísto obligátních fotografií v peněžence. Jednou z variant by bylo také jejich využití přímo jako prstýnků snubních. Jak se zdá, v Británii ani v ČR neexistuje zákon, který by nějak specifikoval, co snubním prstýnkem být smí, a co už ne.
Podrobnější informace lze najít na webových stránkách http://www.biojewelry.co.uk/. Podle všeho půjde o jednorázový projekt, jehož organizátoři právě hledají zájemce, a prozatím se nepočítá s rozsáhlejší komerční nabídkou této služby.

Zdroj: New Scientist
http://www.newscientist.com/article.ns?id=dn7050
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.