Kamera, která vidí pod šaty i z dálky

Fyzika |

Kamera T5000 dokáže údajně detekovat zbraně, drogy nebo výbušniny ukryté pod šaty až na 25 metrů. Identifikace objektů se provádí podle přirozeného elektromagnetického vyzařování na terahertzových frekvencích.
Britská firma ThruVision vyvinula kameru, která by mohla představovat v oblasti bezpečnosti přelom. Kamera T5000 dokáže údajně detekovat zbraně, drogy nebo výbušniny ukryté pod šaty až na 25 metrů.
Identifikace objektů se provádí podle přirozeného elektromagnetického vyzařování na terahertzových frekvencích (ve spektru mezi infračervenou oblastí a mikrovlnami). Detaily těla se nezobrazují, jinak se ale detekce neomezuje jen na kovové předměty. Vyzařování jednotlivých materiálů se dostatečně výrazně liší, takže třeba kokain lze rozpoznat od mouky a trhavinu od obyčejné cihly. „Skenovaný“ člověk se přitom může i pohybovat.
Projekt sponzorovalo britské ministerstvo vnitra a byla při něm využita technologie vyvinutá původně Evropskou vesmírnou agenturou, která se používá pro studium umírajících hvězd.
Hlavní využití se předpokládá na letištích, v nákupních centrech a při sportovních utkáních. Se zavedením technologie jsou samozřejmě spojeny i „politické aspekty“ (boj proti terorismu vs. ochrana soukromí, míra sledovacích systémů, společnost plná šmírování, otázka ochrany takto získaných dat atd.).

Zdroj: News.com
Související články
Komentáře

02.01.2019, 21:05 proka

kamera

Kdyby si nekdo chtel precist o tom, jak vybrat kameru do auta, tak muze ve zminenem odkaze

29.05.2017, 20:34 proka

šaty

No já bych se ideálně podíval pod šaty nějaké té pěkné zpěvačce :D

06.01.2016, 10:04 proka

saty, opravdu

podle me se toto moc nerozvinulo protoze pod saty mi nikdo moc nekouka :) http://saty.eleganter.cz/

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.