Urychlovače na nebi a pod zemí aneb Velký třesk za všechno může

Astronomie |

Na prahu minulého století se vydala astronomie zkoumat hlubiny vesmíru, zatímco atomová a posléze jaderná a částicová fyzika zamířila opačným směrem studovat mikrokosmos. K překvapení všech badatelů se však v poslední době obě na první pohled vzdalující se cesty podivuhodně spojily díky teorii velkého třesku, takže vznikl nový obor: astročásticová fyzika... Pozvánka na zítřejsí populárně-vědeckou přednášku, kterou přednese Jiří Grygar.




Pozvánka na populárně-vědeckou přednášku Urychlovače na nebi a pod zemí aneb Velký třesk za všechno může, kterou přednese Jiří Grygar
z Fyzikálního ústavu AV ČR, předseda Učené společnosti ČR.

Přednáška proběhne v pátek 9. září 2005 od 19 h v sále Masarykovy koleje ČVUT v Praze 6, Thákurova 1 (poblíž stanice metra "Dejvická")
Přednáška se koná u příležitosti mezinárodní vědecké konference o vzájemných souvislostech mezi fyzikou elementárních částic a kosmickým zářením, kterou společně pořádají Fyzikální ústav AV ČR, ČVUT a Univerzita Karlova v Praze ve dnech 7.-13. září 2005.

Vstup volný do vyčerpání kapacity sálu.

Jan Řídký
předseda organizačního výboru mezinárodní konference
"From Colliders to Cosmic Rays" (C2CR 2005)
Fyzikální ústav AV ČR, Na Slovance 2, 182 21 Praha 8
telefon: 266 052 141, E-mail: ridky@fzu.cz

Anotace: Na prahu minulého století se vydala astronomie zkoumat hlubiny vesmíru, zatímco atomová a posléze jaderná a částicová fyzika zamířila opačným směrem studovat mikrokosmos. K překvapení všech badatelů se však v poslední době obě na první pohled vzdalující se cesty podivuhodně spojily díky teorii velkého třesku, takže vznikl nový obor: astročásticová fyzika.








Související články




Komentáře

30.07.2014, 05:42

.... hello....

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.