Comsol Multiphysics 3.5 nabízí rychlejší řešení velkých úloh

Ostatní |

***tisková zpráva společnosti Humusoft HUMUSOFT s.r.o. uvádí na trh České republiky a Slovenska novou verzi COMSOL Multiphysics® 3.5, švédské společnosti COMSOL®. COMSOL Multiphysics umožňuje modelování a simulaci fyzikálních procesů popsaných parciálními diferenciálními rovnicemi (PDE) s následným řešením metodou konečných prvků. Program má k dispozici specializované moduly s definovanými parciálními diferenciálními rovnicemi a uživatelskými dialogy pro zadávání […]




***tisková zpráva společnosti Humusoft

HUMUSOFT s.r.o. uvádí na trh České republiky a Slovenska novou verzi COMSOL Multiphysics® 3.5, švédské společnosti COMSOL®. COMSOL Multiphysics umožňuje modelování a simulaci fyzikálních procesů popsaných parciálními diferenciálními rovnicemi (PDE) s následným řešením metodou konečných prvků. Program má k dispozici specializované moduly s definovanými parciálními diferenciálními rovnicemi a uživatelskými dialogy pro zadávání vlastností materiálů i okrajových podmínek. Hlavním přínosem nové verze COMSOL Multiphysics® 3.5 jsou vylepšené a optimalizované řešiče, které podstatně urychlují řešení časově závislých úloh ze strukturální mechaniky, elektromagnetismu, akustiky a proudění tekutin. Při výpočtech se snižují nároky na operační paměť obzvláště při zpracování multifyzikálních úloh jako je například Joulovo teplo. Nová varianta segregovaného řešiče umožňuje flexibilnější nastavení jeho vnitřních parametrů, což uživateli dává větší možnosti při kombinaci aplikačních režimů při řešení multifyzikálních úloh. Velké modely, například z oblasti simulace proudění tekutin, mohou být řešeny pomocí out-of-core řešiče, který v průběhu výpočtu účinně využívá diskovou paměť pro ukládání mezivýsledků. Řešič je určen pro zpracování takových úloh, ve kterých data v některých okamžicích přesahují operační paměť počítače a je nutné je ukládat na disk. V oblasti vytváření FEM sítí nabízí verze COMSOL Multiphysics 3.5 nové možnosti při generování sítě v mezní vrstvě a je možná např. konverze různorodé sítě na výslednou jednotnou síť.
Významné změny byly provedeny v CAD Import Modulu. V jeho nové verzi se využívá geometrické jádro Parasolid v každém kroku importu geometrie a není třeba nejprve provádět konverzi geometrických objektů do formátu COMSOL Multiphysics. Také generátor sítě v COMSOL Multiphysics využívá přímo importovanou geometrii. Formát Parasolid se využívá pro nalezení párů v CAD sestavách a úpravy jednotlivých dílů CAD sestav se provádějí nezávisle na sobě. Již starší verze CAD Import Modulu podporovaly obousměrné on-line rozhraní s CAD systémem SolidWorks a současná verze COMSOL Multiphysics 3.5 toto propojení vylepšila a navíc přibylo stejné propojení s programem Autodesk Inventor. Uvedená propojení zvyšují účinnost práce při vytváření geometrického modelu a zmíněná vlastnost může využívat systémy s distribuovanou pamětí, jako jsou výpočetní clustery platforem Linux a Windows.

V Chemical Engineering Modulu je nová aplikace pro řešení proudění ve dvou fázích, která umožňuje modelovat rozhraní mezi mísenými tekutinami se zahrnutím multifyzikálních vlivů jako důsledek oddělení náplně. Výpočet CFD modelů díky kombinaci zvýšené výkonnosti v procesu sestavování rovnic, výkonnosti řešičů a nové stabilizační techniky probíhá rychleji. V Brinkmanově rovnici přibyla možnost definovat zdroj hmoty a k dispozici je nový viskoplastický model.

V nadstavbovém AC/DC Modulu je možný import návrhu plošných spojů vytvořených programy Kadence a Mentor Graphics nebo import návrhu pomocí software ECAD jeho prevedení do 3D rozměru.

Ve Structural Mechanics Modulu je uveden nový viskoelestický materiálový model a nový hyperplastický Murnaghanův materiálový model (popisuje šíření zvuku v nelineárním elastickém materiálu) pro řešení nelineární akustoelsticity. Modul obsahuje novou předdefinovanou multifyzikální aplikaci teplo-elektro-pružnost.

V MEMS Modulu je zavedena podpora pro tlumení a ztráty v piezo aplikacích, lze pracovat s formátem SPICE používaným pro simulaci elektrických obvodů a možný je import návrhu plošných spojů vytvořených v programu ECAD.

Heat Transfer Modul podstatně urychluje řešení modelů s neizotermálním prouděním a simulace konvekčního přestupu tepla včetně proudění turbulentního, kde je využita lepší stabilizace při výpočtu. Zároveň dochází ke snížení nároků na paměť až o čtvrtinu. Nyní lze řešit osově symetrické modely z oblasti vyzařování tepla do okolí, je představena nová předdefinovaná multifyzikání aplikace pro tepelnou interakci mezi tekutinou a pevnou látkou, pro streamline difuzi je vylepšená Galerkinova metoda.








Související články




Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.