Scienceworld.cz
PRO MOBIL
PRO MOBIL


KLASICKY
KLASICKY


LucidTouch: průhledné displeje podle Microsoftu ovládané zezadu

Na tradičním TechFestu společnosti Microsoft byla letos představena asi stovka nových inovací a vynálezů, mezi nimiž však budila zřejmě největší pozornost technologie LucidTouch. Jde o displej s "průhledným" efektem.

Mobilní zařízení s dotykovým displejem byla ještě před nedávnem považována za budoucnost celého trhu s IT. Nyní ale přichází Microsoft se svým „průhledným“ displejem, který má potenciál klasické dotykové displeje z trhu přenosných zařízení úplně vytlačit.
V porovnání s dosavadními přístroji s dotykovým displejem se u LucidTouch prsty nedotýkáte přední, nýbrž zadní strany výrobku, kde je krom touch senzorů navíc umístěna malá kamera snímající pohyb prstů. Díky ní jsou prsty přenášeny na přední stranu obrazovky jako průsvitné stíny. To vytváří efekt „pseudo-průhlednosti“, díky kterému vidíte, které části obrázku (v předváděné verzi šlo o mapu) se dotýkáte. Odpadá tak problém nynějších dotykových displejů, u nichž přes vlastní prsty pořádně nevidíte, co vlastně ukazujete.

Přestože byl zatím představen pouze prototyp zařízení, který nemá v dané chvíli velkou šanci na trhu obstát, rozhodně bude třeba s touto technologií do budoucna počítat. Podrobnosti lze najít na stránkách TechFestu.

autor Adam Šoltys, PC World/pah


 
 
Nahoru
 
Nahoru