Počítače opět vytvářejí film

Technologie |

Společnosti Walt Disney Pictures a Pixar Animation Studios si vybraly pro zpracování svého nového filmu "A Bug's Life" pracovní stanice Silicon Graphics. Výkon potřebný pro tuto práci dodalo 150 dvouprocesorových vizualizačních stanic ...
Společnosti Walt Disney Pictures a Pixar Animation Studios si vybraly pro zpracování svého nového filmu "A Bug’s Life" pracovní stanice Silicon Graphics. Výkon potřebný pro tuto práci dodalo 150 dvouprocesorových vizualizačních stanic Silicon Graphics Octane.
Díky nasazené kapacitě bylo možno pracovat na několika postavách současně, což znamenalo jak úsporu času, tak vyšší produktivitu při práci s herci. Pracovní stanice byly použity pro modelování, renderování a animaci postav a celků, např. při oživování animovaných postav, kdy se používá technika pro snímání pohybu z živých herců. Přirozený pohyb lidské postavy a mimika obličeje se pomocí polohových detektorů přenese do vizualizačního počítače, který získaná data aplikuje na animovanou figurku. Výsledkem je plynulý přirozený pohyb postavičky na plátně. V další etapě prací byl využit vizualizační superpočítač Silicon Graphics Onyx2 pro okamžité přehrávání vykreslených (vyrenderovaných) scén. Tato technika šetří čas i finanční prostředky, protože odpadá náročný přepis na film.
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.