Tisková zpráva: IBM a NSCA vytvářejí nejrychlejší linuxové superpočítače

Technologie |

Nejrychlejší superpočítač běžící na Linuxu bude instalován na Univerzitě v Illinois. Vznikne ve spolupráci společnosti IBM a National Center for Supercomputing Applications (NCSA) spojením dvou clusterových serverů IBM. Tyto IBM clust ...
Nejrychlejší superpočítač běžící na Linuxu bude instalován na Univerzitě v Illinois. Vznikne ve spolupráci společnosti IBM a National Center for Supercomputing Applications (NCSA) spojením dvou clusterových serverů IBM. Tyto IBM clusterové servery, které si NCSA objednalo, dosahují výpočetního výkonu dvou teraflopů a budou využívány pro výzkum nejzákladnějších vědeckých otázek, jakou je například podstata gravitačních vln, které předpověděl Albert Einstein ve své teorii relativity.

IBM clustery dodané do NCSA zahrnují více než 600 IBM eServer xSeries běžících na Linuxu a propojovací síť Myrinet (http://www.myricom.com/). První cluster bude instalovaný v únoru a bude založený na 330 IBM eServer, přičemž každý z nich bude osazen dvěma procesory Intel Pentium III o taktovací frekvenci 1 GHz. Na všech těchto serverech bude nainstalován systém Red Hat Linux. Druhý cluster, k jehož instalaci dojde v létě, bude jedním z prvních serverů využívajících 64-bitový Intel Itanium procesor. Tento cluster bude využívat systém TurboLinux.

Více informací naleznete na adrese http://www.ibm.com/eserver.
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.