Velkorysý dar vysokým školám

Technologie |

Autorská práva k balíku programů v hodnotě 5,7 milionu korun byla 15. 6. 1999 za symbolickou cenu poskytnuta společností Inprise reprezentantům Vysoké školy ekonomické, MFF UK, Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské a Fakulty elektrot ...
Autorská práva k balíku programů v hodnotě 5,7 milionu korun byla 15. 6. 1999 za symbolickou cenu poskytnuta společností Inprise reprezentantům Vysoké školy ekonomické, MFF UK, Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské a Fakulty elektrotechnické ČVUT.
V půvabném domě v samém srdci Prahy neboli v sídle pražského zastoupení společnosti Inprise se odehrál slavnostní akt, při kterém byla společností Inprise předána zástupcům výše jmenovaných vysokých škol autorská práva k používání vývojových nástrojů Delphi, JBuilder, C++Builder, InterBase a Aplikační server.
Po slavnostním předání se rozproudila zajímavá debata všech zúčastněných na téma školy, studenti, software a pirátství. Zástupci škol si jsou vědomi, že za současného stavu našeho školství nejsou VŠ schopny pořizovat pro výuku nejmodernější software, takže jsou na akcích podobných této víceméně závislí. Nikdo také nepopíral výhody, které z toho plynou štědré firmě studenti se i v praxi budou vracet k vývojovým nástrojům, s nimiž si již zvykli pracovat.
Všichni se pak shodli na tom, že se studenti na školách musí naučit nejen se softwarem pracovat, ale rovněž respektovat autorská práva jeho tvůrců.
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.