Výroba TFT displejů by mohla zlevnit

Technologie |

Nová výrobní procedura kombinuje tisk a fotolitografii. Vytváří organickou vrstvu TFT na podložce z polykarbonátů, kterou lze ohýbat, aniž by praskala.
***tisková zpráva společnosti Hitachi

Společnost Hitachi a Kanagawa University vyvinuly způsob, jak s nízkými náklady a vysokou přesností nanášet organické tranzistorové fólie na plastové podložky. Vzhledem k tomu, že tento proces umožňuje velkokapacitní výrobu organických TFT displejů, je příslibem snížení výrobních nákladů na pružné (ohybatelné) ploché panely a bezdrátové inteligentní cenové „visačky“. Výhodou organických TFT displejů vyrobených z vodivých polymerů je především fakt, že je lze nanášet na podložku pomocí tiskových technologií, což nabízí snadný způsob vytváření potřebných obvodů na velkých plochách. Překážkou pro tyto snahy byly dosud problémy s dodržením zarovnání vrstev materiálů, které se měly tisknout. Nepřesné zarovnání mělo nepříznivý vliv na trvanlivost a výkon tranzistorů.

Nová výrobní procedura vyvíjená ve spolupráci společností Hitachi a univerzitní skupinou tento problém řeší využitím kombinace tisku a fotolitografie. Vytváří organickou vrstvu TFT na podložce z polykarbonátů, kterou lze ohýbat, aniž by praskala. Hitachi věří, že prototyp tohoto displeje vyrobeného z organické vrstvy TFT bude mít připraven během pěti let.
Související články
Komentáře

28.07.2014, 23:45

.... tnx for info!...

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.