Linky: Europa – Jupiter – opice – moskyti – mimozemšťané

Astronomie |

Ledový krunýř na Europě snad půjde prorazit, Jupiter má více měsíců, než se doposud soudilo, opice snad prošly něčím na způsob doby kamenné, nudná práce zkracuje život, modifikovaní moskyti nebudou přenášet malárii, Tony Blair podpoři ...




Ledový krunýř na Europě snad půjde prorazit, Jupiter má více měsíců, než se doposud soudilo, opice snad prošly něčím na způsob doby kamenné, nudná práce zkracuje život, modifikovaní moskyti nebudou přenášet malárii, Tony Blair podpořil rozvoj biotechnologií – na světě je pravidelný páteční přehled odkazů.

Dobu kamennou u opic popisuje článek na iDnes. Bohužel se však jedná o materiál, který nejde ke kořenům věci – například není důležité jen používání nástrojů, ale také schopnost jejich výroby. Chybí srovnání, jaké opice či lidoopi používají nástroje ve volné přírodě dnes apod.

O plánech na další průzkum Jupiterova měsíce Europa píše vědecká sekce Tiscali. Naznačuje se zde možnost prorazit ledovou krustu na povrchu měsíce a zkoumat svět pod ní – kde se možná vyskytuje i voda v kapalném skupenství.

Podruhé odkaz na Tiscali a opět se týká Jupitera: bylo objeveno dalších jedenáct měsíců této planety.

Britský premiér Blair varoval, že iracionální, pouze na emocích založené odmítání biotechnologií může Evropě způsobit vážné problémy, zejména co se týče budoucí konkurenceschopnosti starého kontinentu, píše New Scientist.

Podruhé New Scientist. Jak zařídit, aby moskyti nepřenášeli malárii? Jednou z možností je genetická modifikace, která způsobí, že noví moskyti budou rezistentní vůči příslušnému parazitovi.

Nudná práce, ve které není možnost rozhodovat o tom, co a jak bude člověk dělat, koreluje s kratší dobou života, uvádí s odvoláním na americké výzkumy server Ihned. Jak je však v článku poznamenáno, korelace může být dána i jinými vlivy. Lidé, kteří nevykonávají stereotypní profese, obvykle patří k těm lépe placeným. Výše příjmu přitom pozitivně souvisí s dožitým věkem.

Otázce hledání mimozemských civilizací se věnuje seriál ve vědecké sekci Neviditelného psa. 1. díl.








Související články




Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.