Linky z Webů: Nové zdroje energie – černá díra – španělská chřipka

Astronomie |

Uprostřed naší Galaxie je možná černá díra, jak souvisí španělská chřipka s prasaty, objeveny silnice z doby říše Inků, měli dinosauři jedovaté sliny? To se dozvíte z našeho dalšího přehledu odkazů na domácí i zahraniční vědecké serve ...
Uprostřed naší Galaxie je možná černá díra, jak souvisí španělská chřipka s prasaty, objeveny silnice z doby říše Inků, měli dinosauři jedovaté sliny? To se dozvíte z našeho dalšího přehledu odkazů na domácí i zahraniční vědecké servery….

Vyskytuje se uprostřed naší Galaxie černá díra? Na jejím objevu mělo mít dle vědců podíl právě paradoxní vyzařování černých děr, kdy poblíž horizontu událostí vznikají páry částic. Tento jev objevil Stephen Hawking.
Na stejné téma přinášejí článek i Lidové noviny.
Na IDnes si také můžete přečíst o objevení silnic z doby říše Inků.
Článek Sedm divů z Volgogradu ve webové verzi časopisu Ekonom líčí onen již dříve (např. v Právu) avizovaný objev "věčného" zdroje elektrické energie. Jedná se však o technologii působící poněkud nedůvěryhodně, zejména věta o tom, že by se elektromagnetická energie měla čerpat z potenciálu gravitačního pole Země, na věrohodnosti opravdu nepřidá.
Na New Scientist si tentokrát můžete přečíst například o tom, jak souvisí prasata a vznik španělské chřipky, která měla na svědomí miliony mrtvých v 1. polovině minulého století.
Odpovědět na otázku, zda dinosauři mohli mít jedovaté sliny, vám pomůže Scientific American.
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.