Píší v srpnu na českých vědeckých serverech

Astronomie |

Výzkum Marsu, kosmická loď na sluneční pohon a záhada starověkého Egypta, to jsou některá témata, o kterých se zmiňují předdvším vědecké rubriky internetových verzí českých deníků... ...
Výzkum Marsu, kosmická loď na sluneční pohon a záhada starověkého Egypta, to jsou některá témata, o kterých se zmiňují předdvším vědecké rubriky internetových verzí českých deníků…

Článek Dávný Egypt zničilo klima upozorňuje na možnou klimatickou změnu, ke které došlo v Egyptě přibližně v roce 2200 př. n. l. Celkový tón článku však nepůsobí příliš věrohodně (iDnes, podrobnosti zde.
Naproti tomu velmi zajímavý článek přináší server iDnes na následující adrese. Píše se zde o nezdařené premiéře lodi, která měla být poháněna "slunečním větrem", tedy tlakem/kinetickou energií elementárních částic, které vylétají ze slunce. Rozsáhlý článek na toto téma najdete i ve vědecké rubrice Hospodářských novin, tedy na Ihned.cz, konkrétně zde. Pozor: Funkčnost odkazu může být jen dočasná, vzhledem k tomu, že řada starších článků je na Ihned přístupná až po registraci.
A do třetice iDnes: Jiří Grygar doporučuje pro srpen i pro září pozorování Marsu. O možnosti přítomnosti většího množství vody na Marsu se zmiňuje i článek na serveru World Online.
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.