Nad naší anketou: Vyhrály kvantové počítače

Technologie |

Výsledky naší poslední ankety ukázaly, že za nejnadějnější technologii budoucnosti pokládají čtenáři Science Worldu kvantové počítače. Těžko říct, zda to vypovídá spíše o perspektivnosti technologií, nebo prostě o tom, že většině člen ...




Výsledky naší poslední ankety ukázaly, že za nejnadějnější technologii budoucnosti pokládají čtenáři Science Worldu kvantové počítače. Těžko říct, zda to vypovídá spíše o perspektivnosti technologií, nebo prostě o tom, že většině členářů je kvantová fyzika sympatičtější/bližší než třeba biochemie.

Výsledky jsou následující:

Jaké technologii přisuzujete budoucnost?
Kvantové počítače 45% –
DNA počítače 10%
Optické počítače 11%
Počítače postavené na fullerenech 21%
Genetické programování 12%

Uvádíme i několik názorů čtenářů na naši anketu:

Rád bych dal hlas variantě: “Mechanické nanopočítače”, což je nejpravděpodobnější směr vývoje, ale nějak mi v anketě chybí.
S pozdravem
Ing.Jan Děták

Bylo by možné v některých případech anketní otázku lépe definovat? Jedná se mi konkrétně o dotaz na budoucnost technologií, protože já osobně bych na základě takto položené otázky musel zaškrtnout všechny odpovědi. Všechny alternativy mají budoucnost minimálně v tom, že se jimi bude někdo (ať už soukromá organizace, univerzita, samostatní nadšenci, apod.) zabývat. Jiná by už byla odpověď na budoucnost technologií v běžné komerční praxi, rozšíření mezi běžné individuální uživatele PC, pozici lídra jako technologie, které je věnována největší pozornost například v médiích, na školách, v odborných časopisech, atd.
S pozdravem
Vladimír Bureš
vladimir.bures@uhk.cz

Chtěl bych se zeptat, proč jsou mezi technologiemi budoucnosti kvantové počítače? Tato technologie má sice populární název, ale nenabízí žádné vylepšení. Je založená na kvantové teleportaci a z té vyplývá, že ke každému kvantovému bitu bychom potřebovali jeden "normální bit", který by nás imformoval o výsledku teleportace. Jediná výhoda této technologie je nemožnost odposlouchávání informace, protože by došlo k porušení provázaného stavu. To ovšem nevyvažuje potřebné zdvojení inrormací.
Děkuji  Ondřej Fiala   








Související články




Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.