Robotický houslista a nosič zavazadel

Technologie |

Roboti dnes dokáží mnoho. Ti od Toyoty mohou dokonce i hrát na housle nebo vám dát svůj vlastnoručně napsaný autogram...
Roboti dnes dokáží mnoho. Ti od Toyoty mohou dokonce i hrát na housle nebo vám dát svůj vlastnoručně napsaný autogram…

Toyota představila novou generaci svých robotů. Je mezi nimi dokonce i jeden, který dokáže hrát na housle! Robot je to skutečně unikátní a zážitek z jeho vystoupení velmi silný. Robot totiž nehraje nic syntetického z reproduktorů, ale drží funkční housle a reálně na ně hraje. Zvládá zahrát dokonce i složité houslové party.

Další z nových robotů Toyoty se jmenuje Mobiro. Jedná se o speciální motorové křeslo. Je dvoukolé a může vozit jak lidi, tak i samostatně náklad – kupříkladu vaše zavazadlo. Robot přitom dokáže udržovat rovnováhu na dvou kolech, tak aby náklad nebo pasažér nespadli. Mobiro je tak šikovný, že se umí otočit třeba i na místě. Vyjma manuálního řízení umí robot svého pána následovat, např. při procházce. V tomto režimu se automaticky drží v pánově blízkosti.

V Japonsku bylo možné vidět také Robinu – robotku, která je navržená pro komunikaci s lidmi tváří v tvář. Může dělat např. průvodce po výstavišti. Robina také dokáže držet pero a třeba se i podepsat na papír.


Videoreportáž na stránkách PC Worldu
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.