Rok 1999: IBM opět vyhrála

Technologie |

Už po šesté za sebou se v loňském roce podařilo společnosti IBM získat od Amerického úřadu pro patenty a obchodní značky (U.S. Patent and Trademark Office) nejvíce patentů ze všech amerických firem, o 40 % překročit svůj předchozí rek ...
Už po šesté za sebou se v loňském roce podařilo společnosti IBM získat od Amerického úřadu pro patenty a obchodní značky (U.S. Patent and Trademark Office) nejvíce patentů ze všech amerických firem, o 40 % překročit svůj předchozí rekord a navíc po několika letech opět zaujmout první příčku v seznamu, kterému v poslední době vévodily asijské firmy.
Společnost IBM loni získala 2 682 amerických patentů, což je o 750 více než v loňském roce a o téměř 40 % více než druhá firma v pořadí, japonská společnost Canon. Japonské elektronické firmy obsadily 6 míst v první desítce a pokračují tak ve veleúspěšném trendu posledních několika let. Největší "skok" na žebříčku zaznamenala jihokorejská společnost Samsung SAGR.CN, která se z 16. místa posunula na 6. příčku.
Celkem vydal Americký úřad pro patenty a obchodní značky v loňském roce 151 024 osvědčení, což je rekordní počet o 33 % více než v roce 1997. Nejvíce patentů bylo z oblasti internetových technologií, počítačů, farmacie a chemie.
Podle představitelů vítězné firmy IBM je prvenství firmy v "patentovém žebříčku" výsledkem tříletého úsilí s cílem soustředit své výzkumné kapacity do oblasti internetových a softwarových technologií.
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.