V Praze byl k vidění elektronický papír

Technologie |

Sáhnout si na prototyp elektronického papíru bylo možné během výstavy DocuWorld, kterou v Praze již druhý rok pořádala společnost Xerox. Princip fungování elektronického papíru je následující: působením elektromagnetického pole dojde ...
Sáhnout si na prototyp elektronického papíru bylo možné během výstavy DocuWorld, kterou v Praze již druhý rok pořádala společnost Xerox. Princip fungování elektronického papíru je následující: působením elektromagnetického pole dojde k natočení molekul materiálu, z něhož je "papír" tvořen. Molekuly mají dle svého natočení různou barvu, čímž se vytváří kresba/text.
V Praze byla zatím k vidění varianta papíru, k jejímuž "popsání" je potřeba speciální zařízení, výhledově se však obsah papíru bude měnit na dálku a automaticky. Papír je sice čímsi na způsob ultratenkého displeje (pražský exemplář byl na omak jen nepatrně tlustší než klasický novinový papír), vyjma procesu přepsání však nevyžaduje žádnou energii.
Podle představitelů Xeroxu by první komerčně dodávané produkty na bázi elektronického papíru mohly být na světě už v příštím roce.
Kromě často uváděné aplikace "věčných novin", do nichž se vám každé ráno stáhne aktuální obsah, budou k prvním aplikacím patřit pouliční billboardy.
Představitelé Xeroxu oznámili na DocuWorldu i některé další novinky. Za zmínku stojí např. tonner, jehož částice mají nyní velikost již jen okolo 2 mikronů. Díky nim by mělo být možné dosáhnout kvality jinak možné jen při offsetovém tisku.
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.