Letní perlička: Nealkoholické pivo

Ostatní |

Pivem jsme se na Science Worldu zabývali již opakovaně, konec konců je to (samozřejmě spolu s vědou) jedna z nejušlechtilejších zálib. V tropických vedrech je toto téma navíc obzvlášť aktuální. Rád bych požádal čtenáře Science Worldu o spolupráci v jedné speciální pivní oblasti...




Pivem jsme se na Science Worldu zabývali již opakovaně, konec konců je to (samozřejmě spolu s vědou) jedna z nejušlechtilejších zálib. V tropických vedrech je toto téma navíc obzvlášť aktuální. Rád bych požádal čtenáře Science Worldu o spolupráci v jedné speciální pivní oblasti…

Cílem tohoto článku je získat nějaké údaje a podněty pro oblast nealkoholického piva. Tento nápoj sice ortodoxním pivařům nemusí příliš vonět, nicméně má také své nesporné přednosti:
– Ve vedru jej lze pít po celý den ve větším množství (čímž je míněno 4-5 litrů) bez omezení pracovní výkonnosti.
– Mohou ho pít řidiči, odpadají nežádoucí interakce s léky apod.
– Lze ho pít v detoxikačních životních obdobích, kdy se jinak alkoholu vyhýbáme (třebaže závislost je možné mít nejen na alkoholu, ale i na chmelových látkách, alespoň z vlastní zkušenosti mám ten dojem).
– Nealkoholická či vysokoalkoholická piva jsou často zajímavá i z hlediska technologie výroby – např. je zde prostor pro uplatnění geneticky modifikovaných kvasinek.

Rád bych sestavil nějakou rozsáhlejší "studii" o nealkoholickém pivu, pročež bych chtěl znát názory čtenářů Science Worldu na následující okruhy témat:
– oblíbená značka (srovnejte různé značky české, navíc piva česká vs. zahraniční).
– jaké jsou podle vás hlavní chuťové vady nealkoholického piva? (osobně to vidím tak, že nealkoholické pivo musí být skutečně hodně vychlazené, jinak se bohužel prakticky nedá pít)
– preferujete pití z třetinek nebo půllitrů?
– v jakých restauracích jste spokojení s nealkoholickým pivem (kvalita, cena apod. – nealkoholické piva bývá v restauracích často nehorázně předražené).
– nevíte, zda se někde nealkoholické pivo točí? (myslím, že jsem se s točeným nealkoholickým pivem setkal pouze jedinkrát při akci Bohnické babí léto, kdy se prostorách Ústavu čepoval – zřejmě – Litovel)
– kde byste uvítali nealkoholické pivo, ale k dispozici není (příklad: mohlo by být na výběr mezi nápoji v rámci menu v Mac Donaldu a KFC apod.)
– máte po vypití většího množství nealkoholického piva někdy lehký pocit opojení připomínající opilost?
– má nealkoholické pivo příznivé účinky na trávení?
– znáte nějaké statistiky o zdravotních účincích pravidelného pití nealkoholického piva?

Děkuji za spolupráci.








Související články




Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.