MATLAB pro programátory C/C++

Aktuality |

Webový seminář si klade za cíl seznámit posluchače s možnostmi integrace výpočetního a vývojového prostředí MATLAB s programy a funkcemi vytvořenými v jazyce C/C++. Seminář je rozdělen do několika částí, ve kterých se mění úhel pohledu a způsob využití MATLABu. Nejprve je představena možnost přímého využití MATLABu v součinnosti s programem napsaným v jazyce C. […]
Webový seminář si klade za cíl seznámit posluchače s možnostmi integrace výpočetního a vývojového prostředí MATLAB s programy a funkcemi vytvořenými v jazyce C/C++. Seminář je rozdělen do několika částí, ve kterých se mění úhel pohledu a způsob využití MATLABu. Nejprve je představena možnost přímého využití MATLABu v součinnosti s programem napsaným v jazyce C. Druhá část se zabývá tvorbou sdílené knihovny, která může být využívána a šířena spolu s aplikací v jazyce C. Alternativní možností je pak přímé generování zdrojového C kódu z algoritmů v MATLABu, které jsou určeny především pro DSP a embedded systémy. V další části semináře je diskutován opačný přístup, tj. jak začlenit zdrojový kód v jazyce C do aplikace v MATLABu, nebo jak v MATLABu využívat funkce ze sdílených knihoven. Na závěr je v MATLABu vytvořena kompletní samostatná uživatelská aplikace, která těchto zdrojů využívá. Část semináře je také věnována nástrojům firmy MathWorks pro verifikaci kódu v jazyce C. Nástroje jsou založeny na analytickém prověřování možnosti vzniku run-time chyb ve zdrojovém kódu.
V semináři je podrobně rozebráno několik příkladů, ve kterých jsou popsané metody názorně předvedeny.
Seminář je určen pro všechny, kteří se chtějí blíže seznámit s možnostmi propojení výpočetního prostředí MATLAB s programy a algoritmy v jazyce C/C++.
Základní znalost MATLABu je výhodou.
Souhrn:
  • Úvod do propojení MATLABu s programy v jazyce C/C++
  • Tvorba sdílených knihoven a samostatných uživatelských aplikací
  • Generování C-kódu z algoritmů v MATLABu
  • Začlenění C-kódu a funkcí ze sdílených knihoven do aplikace v MATLABu
  • Verifikace C/C++ kódu

Datum: Středa 20.5.2009
Začátek: 14:00
Přednášející: Jaroslav Jirkovský (HUMUSOFT)
Jazyk: Čeština

 

Další informace a registraceKomentáře

27.07.2014, 04:12

.... ñýíêñ çà èíôó!!...

26.07.2014, 22:36

.... ñïàñèáî!...

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.