Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně: Průmysl 4.0 a robot YuMi

Aktuality |

Robot YuMi předznamenává novou éru robotických spolupracovníků, kteří dokážou pracovat společně s lidmi při zachování bezpečnosti pro okolí.
tisková zpráva společnosti ABB

Společnost ABB, přední světový dodavatel technologií pro energetiku a automatizaci, poprvé v České republice představila YuMi, prvního průmyslového robota se dvěma pažemi, který dokáže skutečně bezpečně spolupracovat s člověkem. Společnost ABB úspěšně uvedla robota na trh na Hannover Messe v dubnu 2015. YuMi je součástí strategie ABB Next Level zaměřené na ziskový růst, a to v oblasti inovativních aplikací pro montáž malých součástí.

V roce 1974 společnost ABB představila první mikroprocesorem řízený a plně elektricky poháněný průmyslový robot na světě, a zahájila tím moderní robotickou revoluci. ABB má nyní po celém světě instalovanou základnu více než 250 000 robotů. Uvedením robota YuMi ABB opět posouvá hranice kybernetické automatizace a zásadním způsobem rozšiřuje rozsah průmyslových procesů, které lze pomocí robotů automatizovat.

„Jsme nadšeni novými možnostmi, které přináší uvedení robota YuMi do České republiky. YuMi svou konstrukcí jedinečně napodobuje lidské schopnosti. Je to převratná inovace přinášející komplexní řešení pro automatizaci montáže malých součástí zejména v oboru elektroniky, který patří mezi významné sektory českého hospodářství,“ uvedl Hannu Kasi, generální ředitel ABB Česká republika.

Společně s robotem YuMi společnost ABB představuje širokou paletu dalších špičkových technologií a nové výrobky pro automatizaci a robotiku.

Evropské Aplikační centrum pro robotizované svařování a dělení materiálu, jehož provoz zahájila společnost ABB v České republice v roce 2011, představila technologie pro laserové svařování, laserové řezání a bodové a obloukové svařování. Toto centrum se zaměřuje na aplikovaný vývoj, výrobu a testování standardizovaných buněk i ucelených a na klíč sestavených systémů. Nabídku centra doplňuje know-how procesů svařování a řezání a také vývoj a výroba speciálních polohovadel nad rámec standardního portfolia ABB.

Dalším exponátem je „továrna na čokoládu“, v níž se objevuje náš nejnovější malý průmyslový robot IRB 1200. Vznikl na základě výsledků intenzivního průzkumu potřeb zákazníků z různých průmyslových odvětví. Robot nabízí snadné ovládání, rychlost a kompaktní design. Dokáže manipulovat s materiálem a obsluhovat stroje, ovšem lze jej využít i na montážních linkách nebo v obráběcích centrech. Expozice obsahuje i zajímavý exponát Manage Your Robot, který představuje pokročilé nástroje ABB Robotiky umožňující řízení robotů v souladu s konceptem Průmysl 4.0.

Ve stánku ABB č. 16 v hale G2 mohou návštěvníci vidět též motor NXR, příklad nové generace motorů ABB LAC. Nechybí ani ACS355 Solar, inovativní řešení, které využívá solární energii pro spolehlivé čerpání vody během slunečných dnů. ABB rovněž představí řešení pro diagnostiku MACHsense a řešení pro bezpečnost výrobních strojů Jokab Safety.

Veletrh nabízí také zajímavý doprovodný program sestávající z odborných konferencí, seminářů a workshopů na technická, obchodní nebo podniková témata. ABB je hlavním partnerem semináře „Údržba jako cenný nástroj“, který se koná 17. září a kde budou odborníci z ABB diskutovat o servisu ABB a produktovém životním cyklu, predikci a včasném odhalování závad u průmyslových robotů pomocí služby „REMOTE SERVICE“, a také obecně o výhodách predikce servisu v automatizaci pomocí nástroje ServisPro. Program konference „Energie pro budoucnost XVI.“, konané 15. září, obsahuje prezentaci společnosti ABB věnovanou dalšímu vývoji účinnosti elektrických motorů v souladu s EU MEPS, která nedávno začala platit.

S každoroční účastní více než 1 500 vystavovatelů a 75 000 návštěvníků se Mezinárodní strojírenský veletrh řadí mezi nejvýznamnější průmyslové veletrhy ve střední Evropě. Ze zahraničí přijíždí bezmála 50 % vystavovatelů a 10 % návštěvníků. Letos se veletrh koná od 14. do 18. září a nabízí přehled toho nejzajímavějšího ze všech klíčových oblastí strojírenského a elektrotechnického průmyslu.
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.