Nábytek IKEA podporuje bezdrátové nabíjení

Aktuality |

Technologie je založena na standardu Qi
tisková zpráva společnosti IKEA

IKEA představuje novou designovou kolekci, jejíž produkty propojují moderní technologii bezdrátového nabíjení mobilních telefonů a tabletů s krásným a funkčním vybavením domácnosti.
Moderní řešení umí proměnit noční stolek, lampu nebo pracovní stůl v nabíjecí stanici. Nová kolekce výrobků se začne v obchodních domech v České republice stejně jako na dalších trzích prodávat v průběhu dubna 2015.

Nová kolekce IKEA pro bezdrátové nabíjení je součástí dlouhodobého přístupu „Chytrý domov (Home smart)“, v němž se IKEA snaží přinášet inovativní nápady pro pohodlnější a kvalitnější bydlení. Při vytváření kolekce pro bezdrátové nabíjení byla využita nová, avšak dostupná technologie, která lidem výrazně usnadní nabíjení přístrojů doma i v práci.

„Z celé řady průzkumů i z návštěv u našich zákazníků doma jsme zjistili, že lidé nemají rádi změť kabelů. Navíc mají obavy, že nenajdou tu správnou nabíječku ve chvíli, kdy ji budou potřebovat a mobilní telefon se jim tak vybije. Naše inovativní řešení, v němž jsou bezdrátové nabíječky přímo zabudované v nábytku, život doma výrazně usnadní,” říká Jeanette Skjelmose, manažerka IKEA pro oblast osvětlení a bezdrátového nabíjení.

Nová technologie je založena na mezinárodně uznávaném a certifikovaném standardu Qi. Novou kolekci, v níž jsou bezdrátové nabíječky zabudované do nočních stolků, stojacích a stolních lamp a pracovních stolů, navrhoval kromě jiných designérů i známý designér David Wahl. „Vytvořili jsme chytré bezdrátové řešení, tudíž se už nikdy nebudete muset dívat na nevzhledné kabely. Můžete si dokonce nabíjet i několik přístrojů najednou, a u vás doma to přitom bude vypadat krásně a hlavně bezdrátově,” vysvětluje David Wahl.

IKEA každoročně představuje několik nových designových kolekcí. V rámci nich spolupracuje s různými designéry s cílem zkvalitnit a zpříjemnit lidem bydlení. V budoucnu se místo 1-2 designových kolekcí chystá každý rok představit přibližně deset nových kolekcí.
Související články
Komentáře

25.02.2021, 08:46 guga

Moderních technologií je už moc

Myslím, že se to s těmi technologiemi už poněkud přehání- někdy jsou sice prima, ale myslím si, že je to s nimi jako s ohněm- dobrý pomocník, ale zlý pán. Mám rád třeba moderní mobilní telefony kvůli jejich univerzálnosti, kdy nahradí kalkulačku, budík, fotoaparát, poznámky atd. atd. Ale u násbytku bych zůstal u klasiky třeba ve stylu toho, co lze najít na x-nabytek.cz, kde mají moc pěkné kousky sice v moderním designu, ale klasickém pojetí.

26.11.2017, 22:34 proka

není to to co bývalo

Pokud budete chtít informace o inspiraci nábytku, mrkněte do odkazu

24.05.2017, 21:14 proka

moderní technologie jsou cool

Moderní technologie, především podobné této popsané ve světě nábytku neznají mezí. Jsem zvědav, co bude za pár let :-)

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.