Ultimaker na CES 2016: chlazení umožní 3D tisk s hladším povrchem

Aktuality |

Nové 3D tiskárny Ultimaker 2+ míří i k českým uživatelům.
tisková zpráva společnosti 3Dwiser

3Dwiser, přední český prodejce technologií pro spolehlivý 3D tisk a nově také oficiální distributor značky Ultimaker pro Česko, Slovensko a Maďarsko, uvede dvojici významně vylepšených tiskáren: Ultimaker 2+ a Ultimaker 2 Extended+. Navazují na celosvětově úspěšná open source zařízení, která jsou etalonem třídy stolních 3D tiskáren.
Již stávající modely řady Ultimaker 2 patří celosvětově k vůbec nejoblíbenějším stolním 3D  tiskárnám. Kromě výborného hodnocení uživatelů, kteří se díky otevřené dokumentaci mohou sami podílet na vylepšování zařízení i tiskové aplikace, získaly také nespočet ocenění v nezávislých testech.

Představení nových tiskáren řady Ultimaker 2+
Obě čerstvě představené modulární 3D tiskárny Ultimaker 2+ zapadají do open source strategie stejnojmenné společnosti a přinášejí tyto hlavní novinky:
Výměnné trysky: Možnost vyměnit trysku v řádu sekund usnadňuje uživatelům práci s různými materiály a různě velkými modely. Přináší praktickou volbu mezi maximální úrovní detailů a vysokou rychlostí tisku.
Zlepšená kvalita povrchů: Již tak velmi kvalitní výtisky získají ještě hladší a věrnější povrchy díky vylepšenému chlazení nanášeného roztaveného materiálu.
Optimalizované výtisky: S výkonnějším podavačem materiálu je tisk z různých materiálů spolehlivější.
„Díky své dlouhodobé kvalitě i snadnému tisku si zařízení Ultimaker našla místo nejen v dílnách nadšenců, designérů či v projekčních a konstrukčních ateliérech, ale uplatňují se také v oblastech leteckého a automobilového průmyslu, zdravotnictví, energetiky a vzdělávání. K rychlé výrobě prototypů využívají Ultimaker 2 i ve velkých technologických společnostech, třeba v Siemensu,“ zmiňuje Tomáš Soóky, zakladatel a jednatel společnosti 3Dwiser. „Již v loňském roce se nám podařilo přinést tiskárny Ultimaker na český trh – i proto, že zde oficiální distribuci uživatelé velmi postrádali. Naši aktivitu i odborné zázemí ocenila i společnost Ultimaker, jejíž výrobky od letošního roku oficiálně distribuujeme hned ve třech středoevropských zemích – včetně Česka, kde máme svou centrálu.“
Společnost 3Dwiser se nově stala oficiálním distributorem 3D tiskáren Ultimaker (včetně originálních tiskových materiálů, rozšíření a náhradních dílů) pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Nejnovější řadu Ultimaker 2+ si tak zájemci budou moci opět prohlédnout i osobně – v pražském showroomu společnosti.

Hlavní parametry 3D tiskáren Ultimaker 2+ a Ultimaker 2 Extended+
tisková technologie: FFF (Fused Filament Fabrication)
max. velikost výtisku: 223 × 223 × 205 mm (Ultimaker 2+), 223 × 223 × 305 mm (Ultimaker 2 Extended+)

tisková hlava: výměnné trysky průměru 0,25; 0,4; 0,6 a 0,8 mm
výška vrstvy: 0,02–0,6 mm (dle zvolené trysky a zadání uživatele)
pracovní teplota trysky: 180–260 °C (nahřátí za cca 1 minutu)
rychlost pohybu tiskové hlavy: 30–300 mm/s
tisková podložka: skleněná, vyhřívaná (20–100 °C; nahřátí do 4 minut)
tiskový materiál: PLA, ABS, CPE o průměru 2,85 mm (originální či od dalších výrobců)

konektivita: SD karta, USB port
software: Cura (originální open source aplikace výrobce)
podporované operační systémy: Windows, Mac OS X, Linux

„Ultimaker 2+ a Ultimaker 2 Extended+ těží z velmi rozsáhlé spolupráce s komunitou uživatelů 3D tiskáren Ultimaker a z jejich zasvěcené zpětné vazby. Obě tiskárny obsahují zásadní vylepšení vycházející z očekávání, která naši zákazníci kladou na 3D tiskárny,“ uvedl při včerejším uvedení nových tiskáren na výstavě CES 2016 v Las Vegas výkonný ředitel Ultimakeru Jos Burger.
Související články
Komentáře

18.01.2016, 19:50 proka

na CES

na CES se mi nejvic libil vsak Oculus rift s Omni postrojem... byt takle v battlefield 4 by bylo fakt super

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.