Zeus pro každého, bankovních podvodů přibude

Aktuality |

Zeus je jedním z nejnebezpečnějších malwarů současnosti. V zásadě jde o trojský kůň a keylogger, funguje ale mnohem sofistikovaněji. Tento bankovní malware dokáže zmodifikovat vlastnosti prohlížeče a to, co se zde uživateli ukazuje (útok typu man in the browser). Na bankovním webu pak např. vyskakují okna žádající o zadání čísla karty. Peníze se pošlou na […]
Zeus je jedním z nejnebezpečnějších malwarů současnosti. V zásadě jde o trojský kůň a keylogger, funguje ale mnohem sofistikovaněji. Tento bankovní malware dokáže zmodifikovat vlastnosti prohlížeče a to, co se zde uživateli ukazuje (útok typu man in the browser). Na bankovním webu pak např. vyskakují okna žádající o zadání čísla karty. Peníze se pošlou na jiný účet, než se uživateli zdá, čím lze obejít i jednorázová hesla zasílaná přes SMS.

Podvodníci stojící za botnetem Zeus si svůj výtvor pečlivě střežili. Prodávali ho a k ochraně před „nelegálním“ kopírováním používali prostředky běžné ze světa legitimního softwaru. Vydávali aktualizace, svůj výtvor nabízeli v mnoha verzích, poskytovali k němu dokonce něco na způsob technické podpory. Nyní však byli zřejmě sami doběhnuti a zdrojový kód malwaru unikl na Internet.

Bude to znamenat další explozi bankovního malwaru?

Podrobnosti SecurityWorld.cz

 
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.