Zítra bude v Praze k vidění osvětlení budoucnosti, LED kostka s barvou ovládanou smartphonem

Aktuality |

Světelný a technický zážitek připravily společnosti Osram a Siemens návštěvníkům v rámci prezentace svých novinek z oblasti osvětlovací techniky typu LED a automatizace budov.
***tisková zpráva společnosti Siemens

 

Jednodenní výstava se koná ve čtvrtek 12. května od 12 do 20 hodin v areálu Výstaviště v pražských Holešovicích. Zlatým hřebem prezentace je čtyři metry široká a pět metrů vysoká průchozí LED kostka, jejíž barvu mohou návštěvníci měnit pomocí smartphonu.

 

Jednodenní prezentace nejnovějších trendů v osvětlení a inteligentním řízení budov je určena jak pro širokou, tak odbornou veřejnost. Součástí výstavy jsou čtyři odborné semináře o světelných zdrojích budoucnosti, o efektivnějším a úspornějším využití těch současných a o možnostech, které nabízejí inteligentní technologie řízení administrativních či společenských prostor a firemních provozů.

 

Prezentace světelného řešení blízké budoucnosti fungujícího na principu technologie LED byla rozdělena do tří sekcí – obchody, hotely a restaurace, resp. kanceláře. Ty byly doplněny čtvrtou sekcí zaměřenou na představení současných i budoucích technologií řízení budov s důrazem na bezpečnost a hospodárnost. Nechybí ani ukázky reprezentativních i dynamických světelných aplikací pro restaurace, bary či lázeňské prostory.

 

„Návštěvníkům jsme připravili silný emotivní zážitek doplněný velkým množstvím námětů a informací o možnostech technologie LED. Tyto informace jsou určeny především elektroinstalatérům, projektantům elektroinstalací a osvětlení, velkoobchodníkům a architektům, ale i široké veřejnosti,“ řekl Roman Ostertag, obchodní a marketingový ředitel společnosti Osram.

 

„Inteligentní řízení budov v sobě zahrnuje vedle zabezpečení i důraz na hospodárné využití elektrické energie. Moderní osvětlovací technologie typu LED a OLED nabízejí jak efektní, tak i efektivní využití elektrické energie. Více světla a zážitků u těchto technologií nemusí znamenat více spotřebované energie,“ shrnuje Leoš Gerlich z divize Building Technologies společnosti Siemens.

 

Srovnatelnou show uskuteční společnosti Osram a Siemens v České republice vůbec poprvé. Prezentace je součástí společného turné v devatenácti evropských městech, během nichž firmy propagují budoucnost osvětlovací a automatizační techniky pro budovy a jejich provoz. Vstup na výstavu je zdarma.

 Komentáře

22.01.2020, 07:28 guga

Moderní LED osvětlení je perfektní

Pamatuji si, že jsem tam byl a obdivoval tu možnost změny za pomoci smartphonu. Je až neskutečné, jak jde technika dopředu- teď mám vánoční světelný led řetěz, který už se dá úplně běžně koupit a tuto funkci má také + ještě něco navíc. Vůbec koukám, jak se LED řetězy posunuly- ještě nedávno uměly tak maximálně blikat různými způsoby a teď je lze ovládat dálkovým ovladačem pomocí telefonu, umí prolínání barev, automatické zapínání apod. Jen je ško, že tím tak trochu klesá krása vánoc- aspoň já mám ten pocit.

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.