ČEZ Obnovitelné zdroje nakoupí solární panely o instalovaném výkonu 10 MW

Člověk |

***tisková zpráva skupiny ČEZ Společnost ČEZ Obnovitelné vypsala výběrové řízení na dodavatele solárních panelů o instalovaném výkonu 10 MW. Celkově plánuje instalovat fotovoltaické články o výkonu 20 MW. „Současný kurs koruny i neustálé zvyšování efektivity fotovoltaických panelů jsou pro naše záměry s rozvojem slunečních elektráren velice příznivé,“ řekl Josef Sedlák, generální ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje (ČEZ […]
***tisková zpráva skupiny ČEZ

Společnost ČEZ Obnovitelné vypsala výběrové řízení na dodavatele solárních panelů o instalovaném výkonu 10 MW. Celkově plánuje instalovat fotovoltaické články o výkonu 20 MW.
„Současný kurs koruny i neustálé zvyšování efektivity fotovoltaických panelů jsou pro naše záměry s rozvojem slunečních elektráren velice příznivé,“ řekl Josef Sedlák, generální ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje (ČEZ OZE). Společnost podle něj nepřehodnotí své záměry ani po nedávných spekulacích ohledně snížení výkupních cen energie získávané ze slunce. „Výhledově naše plány počítají se slunečními elektrárnami o celkovém instalovaném výkonu 20 MW,“ podotkl Josef Sedlák.
O konkrétním umístění solárních panelů zatím nepadlo finální rozhodnutí. V obecné rovině se počítá s aktivitami na jižní Moravě, případně v severočeském regionu. Jedním z dalších projektů ČEZ OZE s konkrétnější podobou by mohla být instalace fotovoltaických článků na střeše budovy malé vodní elektrárny Přelouč.
Skupina ČEZ v současnosti provozuje fotovoltaickou elektrárnu umístěnou v dukovanském areálu. Zařízení s účinnou plochou 75 m2 dosahuje při plném slunečním svitu výkonu 10 kW. Ročně se zde vyrobí téměř 8 MWh elektřiny.
Cílem projektů je snaha o posílení podílu výroby z obnovitelných zdrojů ve Skupině ČEZ i v rámci ČR a příspěvek ke snížení produkce skleníkových plynů.

Viz také:
Nová technologie změní okna v solární panely
Intel investuje do solární energie
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.