Poptávka po jaderných elektrárnách živí Burgundsko

Člověk |

Posilování kapacit se týká i dodavatelů oceli. Například burgundský výrobce ocelových ingotů patřící koncernu ArcelorMittal již nyní zvyšuje produkci. V letech 2008 až 2010 zvýší v závodech společnosti Industeel roční výrobu ingotů vysoce kvalitní oceli pro jaderné strojírenství...
***tisková zpráva České nukleární společnosti

Francouzský výrobce jaderných zařízení Areva očekává lavinu předběžných objednávek na stavbu nových jaderných elektráren. Ve světě se nyní zpracovává kolem 200 projektů a na Arevu zřejmě připadne velký podíl. Proto Areva zahájila rozsáhlý investiční program, který by měl posílit kapacity jaderného strojírenství, a to především v Le Creusot v Burgundsku.

Areva je jedním z nejvýznamnějších výrobců jaderné technologie pro energetiku ve světě. Až 80 procent všech dílů přitom vyrábí v závodě v burgundském městě Le Creusot. Zbytek připadá na nedaleké podniky, takže lze říci, že celých 100 procent dílů Evropského jaderného reaktoru (EPR) vzniká v Burgundsku.

Nyní Areva v rozsáhlém investičním programu posiluje kapacity závodu v Le Creusot, a to včetně jeho poboček v regionu. Vyrábějí se tam nejdůležitější díly reaktorů, jako například tlakové nádoby reaktorů a parogenerátory. Očekává se, že se nové investice přinesou vyšší zisky všem podnikatelům regionu, kteří jsou regionálně sdruženi v organizaci Pôle Nucléaire de Bourgogne. Podniky obdrží desítky miliónů eur ročně, což v regionu přispěje ke vzniku 400 nových pracovních míst. 

Posilování kapacit se týká i dodavatelů oceli. Například burgundský výrobce ocelových ingotů patřící koncernu ArcelorMittal již nyní zvyšuje produkci. V letech 2008 až 2010 zvýší v závodech společnosti Industeel roční výrobu ingotů vysoce kvalitní oceli pro jaderné strojírenství z 35 000 tun na 50 000 tun ročně. Dohodu o tom začátkem července 2008 podepsali Anne Lauvergeonová, která řídí koncern Areva, a Aditya Mittal, finanční ředitel koncernu ArcelorMittal, za přítomnosti francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho

Zdroj: Energy Business Review, Reuters
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.