Solární panely jsou v kurzu

Člověk |

Celkový objem prodeje solárních fotovoltaických panelů Sharpu dosahoval v období od letošního dubna do letošního září asi 80,8 miliard jenů, tedy zhruba 15,2 mld. Kč.
Sharp zvyšuje objem produkce solárních fotovoltaických panelů ve své japonské továrně, aby ukojil rostoucí poptávku.

Společnost, která se nedávno zavázala k dodávce devíti tisíc panelů, jejichž účelem bude zásobování hlavního sídla společnosti Google v Kalifornii, oznámila, že zvýší roční kapacitu o jednu pětinu, tedy na 600 megawattů ročně. Již dnes patří Sharp mezi největší výrobce fotovoltaických panelů. Rozšířením továrny v japonském Katsuragi pak bude vlastnit největší světovou produkci. Na její expanzi půjde asi 30 milionů amerických dolarů a její dokončení lze očekávat již v listopadu letošního roku.

Solární panely, o nichž je řeč, využívají fotočlánky, které přímo přeměňují sluneční záři v elektřinu. Takové panely se stávají stále populárnějšími, a to jak u jednotlivých uživatelů, tak pro využití v průmyslu.

Celkový objem prodeje solárních fotovoltaických panelů Sharpu dosahoval v období od letošního dubna do letošního září asi 80,8 miliard jenů, tedy zhruba 15,2 mld. Kč. Pro celý současný fiskální rok, který má začátek v dubnu 2006, Sharp očekává prodej solárních panelů v celkové hodnotě 200 miliard jenů, tedy zhruba 37,6 mld. Kč. Pokud se tato očekávání opravdu vyplní, budou znamenat meziroční vzestup objemu prodeje o 27 %.
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.