Soutěž Galileo-Masters je letos opět otevřena i pro instituce z ČR

Člověk |

Akce je určena pro malé a střední podniky, vysoké školy, výzkumné ústavy i jednotlivce, kteří mají nápady nebo návrhy na využití technologie družicové navigace systému Galileo v jakékoliv oblasti. Návrhy se mohou týkat i současných již provozovaných aplikací využívajících systémy GPS, GLONASS nebo EGNOS




***tisková zpráva České kosmické kanceláře

Jednou z rady aktivit napomáhající uskutečnění a provozu významného evropského programu Galileo je již několik let konaná soutěž na podporu perspektivních způsobů využívaní družicové navigace nazvaná GALILEO MASTERS. Tuto akci organizuje společnost Anwendungszentrum, která působí jako inkubátor high-těch firem založený bavorskou vládou a německou letecko-kosmickou agenturou DLR. Jedním z jejich sponzorů je Evropský kosmický inkubátor pod patronací ESA. Celá akce je organizována ve spolupráci s partnery podporující rozvoj nových technologií v jiných zemích, kteří se k účasti přihlásí. V loňském roce se prostřednictvím České kosmické kanceláře stala poprvé tímto partnerem i Česká republika, čímž se otevřela příležitost pro české instituce prezentovat na mezinárodním poli svoji technickou úroveň ve využívání technologie družicové navigace.

Akce je určena pro malé a střední podniky, vysoké školy, výzkumné ústavy i jednotlivce, kteří mají nápady nebo návrhy na využití technologie družicové navigace systému Galileo v jakékoliv oblasti. Návrhy se mohou týkat i současných již provozovaných aplikací využívajících systémy GPS, GLONASS nebo EGNOS. Podle odhadů by mělo služeb družicové navigace využívat do deseti let přes 400 milionů lidí a v tomto sektoru by mělo pracovat přes 100 000 nových pracovníků. Proto je důležité začít přemýšlet o možnostech, které se otevřou s uvedením systému Galileo do provozu.

Loni se do klání Galileo Masters přihlásilo přes 220 účastníků z celé Evropy (z toho sedm českých). Mezi oceněnými v rámci soutěže Galileo Masters byl i český projekt Personál Watcher, který přišel od Vladimíra Jansy z firmyICE; podstatou návrhu je monitorování ohrožených osob (děti, senioři aj.) v terénu. Systém je kromě stanovování polohy těchto osob ještě možné doplnit o monitorování základních životních funkcí, což je vlastnost, kterou jistě ocení zejména osamělí lidé a jejich blízcí.

Cena pro vítěze mezinárodní soutěže GALILEO-Masters 2006:

6mesíců v inkubátoru regionálního technologického centra vítězného regionu
10 dnů profesionálních konzultací
nebo
1 týden v GATE (Galileo Test-und Entwicklungsumgebung) in Berchtesgaden/ Bayern (D)
a
zdarma stánek v sekci SatelliteNavigationArea na SYSTEMS 2006
využití všech komunikačních kanálů.

Návrhy možno podávat na http://www.galileo-masters.com
Kontaktním místem v ČR je:
Česká kosmická kancelář, o.p.s.,
http://www.czechspace.cz,








Související články




Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.