Google nabídne brýle rozšiřující realitu

Aktuality |

Brýle fungující současně jako displej, takových projektů již byla celá řada. Nyní se ale zdá, že by se konečně mohly uskutečnit (vlastně je naopak s podivem, že k tomu dosud nedošlo). Prototyp takových brýlí totiž prezentoval přímo Google, respektive spoluzakladatel společnosti Sergey Brin. Takto koncipované brýle by (při čekání na letištích, v dopravních prostředcích apod.) mohly fungovat […]
Brýle fungující současně jako displej, takových projektů již byla celá řada. Nyní se ale zdá, že by se konečně mohly uskutečnit (vlastně je naopak s podivem, že k tomu dosud nedošlo). Prototyp takových brýlí totiž prezentoval přímo Google, respektive spoluzakladatel společnosti Sergey Brin.

Takto koncipované brýle by (při čekání na letištích, v dopravních prostředcích apod.) mohly fungovat prostě jako displej určený k promítání filmů, hraní her nebo prohlížení webu. Jejich další funkcí by ale bylo rozšiřování reality („augmented/extended reality“), např. pomocí údajů získávaných ze systémů pro určování polohy. Ovládání brýli by mělo být hlasové, základní funkčnost pak odpovídat cca smartphonu.

Nicméně ani S. Brin neuvádí žádný konkrétní termín uvedení brýlí na trh, poněkud neurčitě hovoří o „mnoha měsících či letech“.

Mimochodem, proti těmto technologiím se jako obvyklá námitka uvádí, že lidé s brýlemi budou v zajetí virtuální reality vrážet do jiných lidí nebo působit dopravní nehody (ať už jako řidiči či chodci). Google to údajně chce řešit tak, že displej bude pouze před jedním okem. K „vypnutí“ brýlí a návratu k normálnímu vidění tedy nebude třeba je sundávat ani přepínat jejich režim, postačí zavřít jedno oko.

Podrobnosti Computerworld.cz.Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.