Co všechno dnes umí chytré hodinky či zdravotní trackery

Aktuality |

Huawei na veletrhu Mobile World Congress (MWC) 2015 představila řadu nositelných elektronických přístrojů, včetně chytrých hodinek Huawei Watch, náramku TalkBand B2 a sluchátek TalkBand N1, které umožňují spotřebitelům neustálé připojení.
tisková zpráva společnosti Huawei

Richard Yu, generální ředitel Huawei Consumer BG, uvedl: „V době nástupu technologií pro velká data a cloudy, kdy spotřebitelé potřebují mít svá data a záznamy někde uložené a potřebují k nim mít přístup, budou nositelné elektronické přístroje jednou z nejdůležitějších oblastí rozvoje v této oblasti. Dnešní představení nositelných zařízení je důkazem snahy značky Huawei o podporu kreativity a tvorbu výrobků, které zkvalitňují ekosystém zákazníků. Naše nositelné přístroje umožňují připojení a synchronizaci, a nabízejí nejlepší všestranné inteligentní řešení a osobní monitorování v závislosti na individuálních potřebách. Nositelná elektronická zařízení zůstanou bezesporu jedním z nejvýraznějších trendů v oblasti osobních zařízení a s využitím technologií a inovací Huawei bude cílem společnosti Huawei Consumer BG být jedničkou na trhu nositelné elektroniky.“

Huawei TalkBand B2 – dokonalá kombinace Bluetooth sluchátka a zdravotního trackeru
Huawei TalkBand B2, představitel druhé generace komunikačních náramků Huawei TalkBand, má oproti svému předchůdci vylepšený design, inteligentnější a přesnější funkce sledování fyzického stavu a zdatnosti a zdokonalenou synchronizaci s mobilními zařízeními uživatele. TalkBand B2 je vybavený mnohem výkonnějším připojením přes rozhraní Bluetooth a je nejen praktickým přístrojem pro sledování fyzické zdatnosti a zdravotních ukazatelů, ale také dokonalou kombinací Bluetooth sluchátka a sportovního náramku. Je tak ideálním zařízením pro vytížené manažery, kteří jsou aktivními sportovci.

TalkBand B2 je opatřený pokročilým šestiosým gyroskopem a dokáže automaticky a přesně sledovat a zaznamenávat pohyby, sledovat délku a poměr hlubokého a lehkého spánku a poskytovat spotřebitelům zdravotní rady, jak zlepšit rozložení a kvalitu spánku.

TalkBand B2 je dokonalý společník k běžným mobilním přístrojům, je vybavený dvěma mikrofony, technologií potlačení šumu a kvalitním připojením přes rozhraní Bluetooth. Navíc dokáže inteligentně poznat jestli Bluetooth sluchátko je nebo není na náramku, a umožňuje automaticky přesměrovat zvuk (hudbu nebo hovor) do smartphonu nebo náramku B2. TalkBand B2 je také vybaven pagerem, který pomocí vibrací nebo vyzvánění umí najít váš telefon a určit jeho polohu, a to bez ohledu na model telefonu.

Minimalistický a módní design náramku Huawei TalkBand B2, který je ztělesněním jednoduchosti, navrhl tým Estetického centra Huawei v Paříži. Kovová konzole přístroje TalkBand B2 je vyrobená z vysoce pevného a lehkého leteckého hliníku. TalkBand B2 má intuitivní a uživatelsky příjemný HD dotykový displej. Náramek se vyrábí ve dvou materiálových variantách: první je ekologický TPU (termoplastický polyuretan), druhým luxusní kůže, takže lze zvolit náramek pro každou příležitost. Každá varianta se dodává v mnoha různých barevných provedeních.

TalkBand B2 disponuje velmi výkonnou baterií, která umožňuje až pět dnů provozu, hovory v délce až 6 hodin a 12 dnů v pohotovostním režimu. TalkBand B2 podporuje zařízení s operačním systémem Android 4.0 a iPhony s operačním systémem iOS 7.0 nebo vyššími verzemi, a bude se dodávat ve třech barvách: černé, stříbrné a zlaté. Doporučená maloobchodní cena prémiové verze (s koženým páskem) je 199 euro a standardní verze (s páskem z TPU) je 169 euro.

Huawei TalkBand N1 – vysoce kvalitní Bluetooth sluchátka pro příznivce sportu a hudby
Huawei TalkBand N1 jsou prvními Hi-Fi stereo Bluetooth sluchátky se 4GB vnitřní paměti pro ukládání až 1000 skladeb ve formátu MP3, s možností volání přes Bluetooth a sledováním sportovních výkonů.

TalkBand N1 jsou opatřeny vysoce kvalitními reproduktorovými komponenty a uživatelům tak přináší profesionální kvalitu zvuku, která se díky komorovému ladění vyrovná kvalitě high-endových sluchátek. TalkBand N1 mají frekvenční rozmezí 20–20kHz a poskytují vysoce kvalitní, expresivní zvuk. Pomocí přenosové technologie APTX Bluetooth si uživatelé mohou vychutnávat zvuk v CD kvalitě přes Bluetooth sluchátka.

Po připojení k chytrému telefonu slouží TalkBand N1 také jako zdravotní a sportovní tracker, mezi jehož funkce patří např. krokoměr, výpočet vzdálenosti, sledování spotřeby kalorií a další. Jedna z funkcí rovněž umí vysílat jména nebo telefonní čísla příchozích hovorů, takže na cestě o žádný hovor nepřijdete.

Díky konstrukci typu X s měkkým gumovým povrchem z TPU váží sluchátka TalkBand N1 příjemných 18 gramů a jsou odolná proti prachu a vlhkosti na úrovni IP54, takže jsou i u aktivních uživatelů odolná např. proti potu. Magnetický design „pecky“ sluchátka mění TalkBand N1 z běžných sluchátek na módní doplněk typu náhrdelníku. TalkBand N1 se dodává ve třech stylových barvách: stříbrné, šedé a červené. Doporučená maloobchodní cena sluchátek bude 119 euro.

Huawei Watch: První chytré hodinky s nadčasovým designem, který je uvnitř inteligentní
Jako první chytré hodinky v rodině nositelné elektroniky Huawei Consumer BG mají Huawei Watch 1,4palcový dotykový displej AMOLED, jsou odolné proti poškrábání a vodotěsné, mají klasický kruhový design o průměru 42 mm, který je nadčasový.

Hodinky navrhl tým zkušených designérů hodinek, který má za sebou již celou řadu módních i nadčasových hodinek a jejich design tak na první pohled zaujme pozorností k detailům. Precizně zpracované tělo hodinek je kryté safírovým sklíčkem a je vyrobeno z nerezové oceli 316L kované za studena, kterou je možné běžně vidět pouze u luxusních hodinek.

Hodinky Huawei Watch fungují na operačním systému Android Wear a disponují tak řadou funkcí sledování zdravotního stavu, mají zabudovaný zdokonalený senzor tepové frekvence, šestiosý senzor pohybu, barometr a zabudovaný mikrofon. Při spárování s chytrým telefonem s OS Android 4.3 a vyšším, umožňují Huawei Watch uživatelům snadno přijímání SMS a emailů, kalendář, aplikace a upozornění na příchozí hovory. Šestiosý senzor pohybu umožňuje také automaticky sledovat a zaznamenávat, zda uživatel jde, běží, jede na kole, provozuje turistiku nebo spí.

Hodinky mají jasný 1,4palcový displej AMOLED s rozlišením 400 x 400 bodů a jemností 286 ppi a kontrastním poměrem 10 000 : 1 a jsou to tedy hodinky s nejjasnějším displejem se systémem Android Wear na světě. Dotykové krycí safírové sklíčko funguje dokonce i při dotyku v rukavicích nebo mokrou rukou.

Hodinky umožňují sladění s osobním vkusem majitelky či majitele. Na výběr tak bude více než 40 jedinečných ciferníků od klasických až po digitální včetně designu trackerů, které zobrazují zdravotní data jako množství spálených kalorií, počet kroků atd. Huawei Watch se dodávají ve třech stylových barvách: zlaté, stříbrné a černé a také s celou řadou řemínků z různých materiálů a v různém provedení.
Související články
Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.