Co všechno může prozradit mobilní telefon

Aktuality |

Zatímco na data uložená v počítači si už lidé dnes často dávají pozor, u mobilů to zdaleka neplatí. Telefony určené k recyklaci obvykle obsahují dostatek informací, aby bylo možné dohledat jejich předchozího vlastníka. Lidé si do telefonů ukládají čísla platebních karet jako číslo fiktivní osoby, ale klidně zde toto číslo nechají čtyřmístné. Sledovat uživatele mobilního […]
Zatímco na data uložená v počítači si už lidé dnes často dávají pozor, u mobilů to zdaleka neplatí. Telefony určené k recyklaci obvykle obsahují dostatek informací, aby bylo možné dohledat jejich předchozího vlastníka.

Lidé si do telefonů ukládají čísla platebních karet jako číslo fiktivní osoby, ale klidně zde toto číslo nechají čtyřmístné. Sledovat uživatele mobilního telefonu je možné i bez zapnutého systému GPS. Podobně jako lze obnovit smazaná data z počítače, může se něco podobného zkusit i u mobilního telefonu. Každoročně je na světě ukradeno nebo ztraceno více než 20 milionů přístrojů. Staré SIM karty, které už novější přístroje nepřečtou, lidé zahazují, aniž by se zajímali, jaká jsou na nich data. Některé telefony podporují šifrování uložených dat, ale lidé tuto funkci nepoužívají. A tak dále.

Článek o příslušných rizicích přináší SecurityWorld.

 Komentáře

13.02.2015, 13:33 prok

Pravda

Já si do mobilního telefonu číslo karty teda neukládám, i když to není špatný nápad, vždycky mě štve to hledat :-)

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.