Projekt IBM World Community Grid hledá lék na rakovinu dětí

Aktuality |

Rychlý rozvoj genetického výzkumu v centru pro výzkum rakoviny je obrovským příslibem pro léčbu neuroblastomu.




***tisková zpráva společnosti IBM

 

IBM a výzkumní pracovníci centra pro výzkum rakoviny Chiba Cancer Center Research Institute a Chiba University v Japonsku společně spustili nový projekt v rámci World Community Grid, jehož cílem je objevit lék na neuroblastom, nejčastější příčinu úmrtí u dětí trpících solidními nádory. Rakovina patří mezi nejčastější příčiny úmrtí u dětí.

 

Příčina neuroblastomu není dodnes známa, nicméně většina lékařů je toho názoru, že se jedná o náhodné bujení buněk, ke kterému dochází během normálního vývoje uzlin a nadledvinek. Nejčastěji k němu dochází v prvních dvou letech života dítěte, přičemž zde existuje značné riziko recidivy. Šance na přežití jsou pak nižší než 40 procent.

 

Rychlý rozvoj genetického výzkumu v  centru pro výzkum rakoviny je obrovským příslibem pro léčbu neuroblastomu. Nový projekt Help Fight Childhood Cancer (Pomozte v boji proti rakovině u dětí) využívá volného výpočetního výkonu počítačů dobrovolných účastníků a s jeho pomocí se snaží identifikovat, který ze třech milionů potenciálních léků by mohl zabránit růstu těch tří proteinů, které jsou považovány za klíčový faktor při vývoji rakoviny. Tento projekt by mohl přispět k vybudování inteligentnějších zdravotních systémů, neboť bude schopen nabídnout lepší léčbu medikamenty. Tím by každému umožnil přizbůsobit jeho léčebné plány individuálním potřebám.

 

Náš slibný výzkum bude ještě posílen o volný výpočetní výkon, který získáme ze světové sítě World Community Grid,“ prohlásil šéf výzkumného týmu v Chiba Cancer Center Research Institute Dr. Akira Nakagawara. „Pokud bychom měli používat jen ty výpočetní zdroje, které máme k dispozici, trvalo by nám dobrých sto let, než bychom učinili nějaký pokrok. Teď, když se nám nabídla možnost využít jeden z největších virtuálních superpočítačů, však odhadujeme, že budeme moci projekt dokončit do dvou let a poté přikročit k laboratorním zkouškám.“

 

Projekt World Community Grid je největší existující veřejná humanitární síť, jež má přes 430 000 členů z více než dvou stovek zemí a nabízí propojení na více než 1,2 milionu počítačů. Nedávno dosáhla milníku 250 milionů výsledků, což představuje necelé dva výsledky každou vteřinu. Každý z dobrovolníků zapojených do tohoto projektu sdílí výpočetní výkon svého počítače, čímž vědcům umožňuje rychlejší zpracování jejich výzkumu.

 

Pokud se chcete zapojit do projektu, navštivte World Community Grid

 

 

Poznámka: „solidní nádor“ se opravdu používá = pevný nádor











Komentáře

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.