Řešení komprese vyvinuté ve sdružení Cesnet přitáhlo investory

Aktuality |

Credo Ventures a Y Soft investují do Comprimato Systems 200 000 eur.
tisková zpráva společnosti Cesnet

Comprimato Systems, přední společnost v oblasti kompresních řešení videa (například JPEG200) akcelerovaných na výpočetních grafických kartách (GPU), získala kapitál ve výši 200 000 eur od pražské venture kapitálové společnosti Credo Ventures a Y Soft Venture Capital, dceřiné investiční společnosti čelného světového výrobce škálovatelných řešení managementu tiskových systémů Y Soft. Kapitál umožní firmě rozšířit prodej v mezinárodním měřítku a rozšířit nabídku produktů.
Comprimato je tzv. spin-off (podnikatelský subjekt, jenž je zřízen za účelem komercializace duševního vlastnictví vytvořeného ve výzkumné organizaci) sdružení CESNET, které v roce 1996 založily univerzity a Akademie věd ČR pro výzkum a vývoj moderních síťových technologií i aplikací. Comprimato nabízí jedinečné řešení komprese, postavené na stávajících běžných i výpočetních grafických kartách, které umožňuje až desetinásobně rychlejší kompresi videa kodekem JPEG2000 ve srovnání se současnými softwarovými variantami, a to za zlomek ceny zákaznických jednoúčelových hardwarových řešení. Comprimato sídlí v Jihomoravském inovačním centru v Brně.
JPEG2000 je nejpoužívanější kodek pro video s ultra vysokým rozlišením (UHDTV), který nachází široké uplatnění v aplikacích využívaných při postprodukci digitálních filmů, v televizním vysílání, e-zdravotnictví, satelitních službách či ve vojenských a vládních aplikacích.
„Projekt Comprimato je dalším potvrzením kvality výzkumné práce sdružení CESNET, která opakovaně nachází odezvu i v tržním prostředí byznysu. Ukazuje se, že systematický náročný výzkum je správnou cestou, jak zvyšovat konkurenceschopnost naší země,“ říká ředitel sdružení CESNET Jan Gruntorád.
„Nově získaný kapitál pomůže naší společnosti růst a rozšířit nabídku služeb,“ konstatuje spoluzakladatel a ředitel Comprimato Jiří Matela, „díky tomu nabídneme všem společnostem, které zpracovávají nebo pracují s UHDTV videem, rychlejší a přitom hospodárnější řešení při práci s kodekem JPEG2000.“
„Díky skvělé kombinaci investice rizikového kapitálu a strategických investorů získáme znalosti, které nám výrazně napomohou při komercializaci nejmodernějších technologií vyvinutých ve sdružení CESNET,“ míní spoluzakladatel a ředitel rozvoje v Comprimato Michal Krsek.
„Credo s radostí podporuje další český spin-off, který vychází z univerzitního či výzkumného prostředí. Comprimato má potenciál prosadit se na rostoucích aplikacích UHDTV video řešeních v globálním měřítku,“ dodává Vladislav Jež, partner v Credo Ventures.
Ředitel výzkumu v Y Soft Ondřej Krajíček k transakci říká: „Jsme potěšeni možností podpořit Comprimato na jeho misi. Vidím rád další český tým vytvářející technologie s vysokou přidanou hodnotou, který má globální ambice. Oceňuji spolupráci mezi partnery v tomto projektu, protože každý z partnerů vkládá do projektu svoje unikátní zdroje a znalosti.“
Související články
Komentáře

07.02.2015, 06:17

.... ñïàñèáî çà èíôó!!...

07.02.2015, 05:46

.... ñïñ!!...

07.02.2015, 05:14

.... thank you!...

07.02.2015, 04:42

.... ñïñ!...

24.11.2014, 16:44

.... thanks for information!...

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.