V Olomouci vznikne Národní biomedicínský a biotechnologický park

Aktuality |

Investiční projekty z oblasti biomedicíny a biotechnologií představují přidanou hodnotu, která je jedním z pilířů konkurenceschopnosti.
tisková zpráva agentury CzechInvest

Hanácká metropole Olomouc se stává českým centrem biomedicíny, biotechnologií a s nimi souvisejících oborů, vzniká zde Národní biomedicínský a biotechnologický park. Na jeho obsazení a vytváření podmínek pro uživatele se budou podílet Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (agentura CzechInvest), statutární město Olomouc, Univerzita Palackého v Olomouci, Fakultní nemocnice Olomouc, Klastr MedChemBio a Technologický park a.s., což stvrdily podpisem memoranda o spolupráci.

„Investiční projekty z oblasti biomedicíny a biotechnologií představují přidanou hodnotu, která je jedním z pilířů konkurenceschopnosti naší země. Cílem ministerstva průmyslu a obchodu a CzechInvestu je umístit do parku co nejvíce kvalitních zahraničních a tuzemských investorů, kteří pomohou tento perspektivní obor v České republice dále rozvíjet,“ říká ředitel sekce fondů EU, výzkumu a vývoje Ministerstva průmyslu a obchodu Petr Očko, který je zároveň pověřený řízením agentury CzechInvest.

Národní biomedicínský a biotechnologický park bude vznikat v lokalitě Technologický park Olomouc-Hněvotín, která se nachází v jihozápadní části města u mimoúrovňového křížení rychlostních komunikací R46 a R35. S podporou statutárního města Olomouc ho ve spolupráci s firmami skupiny GEMO vybuduje společnost Technologický park a.s. Park bude poskytovat zázemí pro zavedené firmy i spin-off a start-up firmy z prostředí univerzitního výzkumu. Uplatnění zde najdou doktorandi i další odborníci z Olomoucka.

Na Univerzitě Palackého studuje na osmi fakultách přes 23 000 studentů. Klíčové výzkumné aktivity olomoucké univerzity jsou směrovány právě do oblasti biomedicíny, biotechnologií a nových materiálů. Podmínky pro rozvoj klinicky orientovaného biomedicínského výzkumu a klinického hodnocení léčiv, diagnostik, zdravotnických prostředků i techniky oboru v regionu poskytuje Fakultní nemocnice Olomouc. Zapojení Klastru medicinální chemie a chemické biologie (MedChemBio) zajišťuje vznikajícímu projektu silnou platformu pro výměnu informací, propagaci farmacie, medicinální chemie a chemické biologie, rozvoj konkrétních projektů na rozhraní mezi vědou a průmyslem v oblasti vývoje nových léčiv a nových diagnostických přístupů a také komunikaci mezi českými a evropskými subjekty.

 Komentáře

29.05.2016, 09:02 proka

už vzniknul...

Víte jestli už ten park vzniknu nebo ne? Mají tam také nějaké ubytování? Rád bych našel nějaké ubytování olomouc na ty různé akce, které tam mají...

28.07.2014, 01:08

.... ñïñ çà èíôó!...

Napsat vlastní komentář

Pro přidání příspěvku do diskuze se prosím přihlašte v pravém horním rohu, nebo se prosím nejprve registrujte.